Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pasveikino naująjį Japonijos Imperatorių Naruhito

2019-05-01

Trečiadienis, gegužės 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, savo ir Lietuvos žmonių vardu, pasveikino naująjį Japonijos Imperatorių Naruhito įžengimo į sostą proga.

Kaip teigiama sveikinime, per pastaruosius tris dešimtmečius ypač sustiprėjo dvišaliai Lietuvos ir Japonijos ryšiai ir visapusis piliečių bendradarbiavimas. Abi valstybes sieja bendros demokratinės vertybės, vienodas šių dienų iššūkių vertinimas ir atsakingas požiūris į tarptautinius klausimus, saugumo ir prekybos darbotvarkę, taip pat tikslas apsaugoti šalių interesus ir piliečių laisvę. Šalies vadovė pabrėžė, kad Japonijos vaidmuo itin vertinamas kaip ypač svarbios Lietuvos partnerės ne tik vystant dvišalį dialogą, bet ir bendradarbiaujant santykių su Europos Sąjunga ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacija kontekste.

Pasak Prezidentės, Lietuvos žmonės ypač šiltai prisimena Jo Imperatoriškosios Didenybės Akihito ir Jos Imperatoriškosios Didenybės Mičiko vizitą mūsų šalyje 2007 metais. Valstybės vadovė pažymėjo, kad abi šalys turi unikalius istorinius ryšius, o politinį, saugumo ir ekonominį šalių dialogą sustiprina įvairiapusiai, nuolat augantys lietuvių ir japonų ryšiai kultūros, švietimo, inovacijų, turizmo srityse. Japonų kalba ir turtinga kultūra Lietuvoje sulaukia išskirtinio dėmesio, o sostinės Vilniaus gyventojai ir svečiai ypač mėgsta čia esančią sakurų alėją – Japonijos dovaną vilniečiams. Ypatingus abiejų šalių žmonių ryšius patvirtinta ir kasmet stiprėjantis Japonijos keliautojų susidomėjimas Lietuva.

Šalies vadovė išreiškė įsitikinimą, kad naujojo Imperatoriaus valdoma Japonija ir toliau išliks artima Lietuvos ir Europos partnere, atveriančia kelius įvairiapusiam valstybių bendradarbiavimui ir suteikiančia abiejų šalių piliečiams daug galimybių drauge plėtoti naudingą veiklą ir dar geriau pažinti vieniems kitus. Taip pat abi valstybės toliau aktyviai dirbs skatindami žmonių dialogą, puoselėdami Lietuvos ir Japonijos draugystę ir atsakingai kurdami mūsų bendrą ateitį.

Prezidentė Japonijos Imperatoriui palinkėjo visokeriopos sėkmės ir stiprybės vedant Japoniją klestėjimo ir taikos keliu, o šaliai ir visiems jos gyventojams, įžengus į naują Reiwa erą, palinkėjo taikos, vienybės ir klestėjimo. Šalies vadovė taip pat perdavė linkėjimus Imperatoriui Emeritui Akihito ir visai Imperatoriškajai Šeimai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.04.30 14:11

Atgal