Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pasveikino NATO Generalinį Sekretorių su pareigų pratęsimu

2019-03-28

Ketvirtadienis, kovo 29 d. (Roma). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Jensą Stoltenbergą Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos Generalinio Sekretoriaus pareigų pratęsimo proga.

Pasak šalies vadovės, Lietuva itin vertina Generalinio Sekretoriaus vadovavimą Aljansui ir nuoseklias pastangas visapusiškai stiprinant Lietuvos ir visų NATO valstybių narių gynybą. Šiemet sukanka dveji metai, kai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalionai prisideda prie atgrasymo, rytinių NATO sienų apsaugos, mūsų regiono ir visos transatlantinės bendruomenės saugumo užtikrinimo.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad J. Stoltenbergui einant Generalinio Sekretoriaus pareigas, priimti labai svarbūs sprendimai didina visų NATO valstybių pasirengimą užtikrintai atremti bendras grėsmes. Pasak Prezidentės, saugumo klausimai išlieka ypač aktualūs, tad Lietuva pasirengusi toliau kartu dirbti su Aljanso vadovybe ir valstybės narėmis dėl nuoseklaus ir savalaikio jau priimtų kolektyvinės gynybos priemonių įgyvendinimo ir tolesnių žingsnių užtikrinant efektyvų, pasirengusį ir stiprų NATO.

Netrukus bus minima 15 metų sukaktis, kai Lietuva yra NATO narė ir kartu su savo sąjungininkais prisideda užtikrinant gynybą ir puoselėjant bendras vertybes, bei visos Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos septyniasdešimtmetį. Prezidentė pasveikino J. Stoltenbergą šia proga. Anot šalies vadovės, reikšminga, kad Generalinio Sekretoriaus vadovavimo Aljansui metu NATO nare tapo Juodkalnija, greitai prisijungs ir Šiaurės Makedonija. Šiandien Aljansas išlieka ypač aktualus, patikimas ir tvirtas saugumo ir stabilumo garantas, pasiruošęs ginti savo narių ir pasaulio taiką.

Valstybės Prezidentė sveikindama J. Stoltenbergą su Generalinio Sekretoriaus pareigų pratęsimu palinkėjo visokeriopos sėkmės, atkaklumo ir stiprybės toliau tęsiant šį ypač svarbų darbą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.03.29 07:05

Atgal