Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pasveikino Lenkijos tautą Nepriklausomybės dienos proga

2011-11-11

Penktadienis, lapkričio 11 d. (Varšuva). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lenkijos Prezidento Bronislovo Komorovskio kvietimu dalyvavo Lenkijos Nacionalinės Nepriklausomybės dienos minėjime ir pasveikino visus šalies žmones su jų nacionaline švente.

Pasak Prezidentės, Lenkijos žmonės kurdami savo valstybės gerovę jau pasiekė labai daug: „Jūsų šalis yra gerbiama ir patikima partnerė Europos Sąjungoje ir NATO - o tai yra sunkaus ir nuoseklaus darbo rezultatas, stiprinsiantis Lenkiją toliau. Tikiu, kad sėkmingas jūsų šalies pirmininkavimas Europos Sąjungoje - bus puikus atspindys visų Lenkijos žmonių pasiekimų per pastaruosius dvidešimt metų", - lenkiškai kreipdamasi į susirinkusius sakė šalies vadovė.

Lietuvos vadovės teigimu, Lenkija gali didžiuotis savo asmenybėmis, siekusiomis, kad demokratijos ir laisvės Europoje būtų daugiau. Kaip vieną iškiliausių kovotojų už laisvą žodį ir laisvą mintį Prezidentė įvardino poetą Česlovą Milošą, kurio šimtąsias gimimo metines šiemet mini visas pasaulis. Pasak šalies vadovės, Lietuva džiaugiasi, šį lenkų poetą taip pat galėdama laikyti savu.

Šalies vadovė padėjo gėlių prie Nežinomo kareivio kapo ir pagerbė žuvusiųjų už Lenkijos laisvę atminimą.

Šiandien Prezidentė dar dalyvaus dvišaliame susitikime su Lenkijos vadovu B. Komorovskiu bei susitiks su Lenkijos lietuvių bendruomenės atstovais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.11.11 13:49

Atgal