Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pasveikino Lenkiją Konstitucijos dienos proga

2019-05-03

Penktadienis, gegužės 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Lenkijos Respublikos Prezidentą Andrzejų Dudą Lenkijos šventės – Konstitucijos dienos – proga.

„Minėdami 1791 m. priimtos Gegužės 3-iosios Konstitucijos dieną, prisimename šiame politiniame dokumente įtvirtintus demokratijos principus, kurie neprarado aktualumo ir šiandien. Susidurdami su įvairiais regioniniais ir pasauliniais iššūkiais, esame pasirengę vieningai juos atremti ir apginti nepriklausomybės ir pilietinių laisvių idealus, dėl kurių kartu kovojo mūsų protėviai“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Pasak Prezidentės, šiandien ypač svarbu nepamiršti Lietuvą ir Lenkiją jungiančių saitų, ypatingo istorinio ir vertybinio bendrumo, kuris atspindėtas ir abiejų šalių bendradarbiavimo sutartyje.

Praėjusią savaitę minėjome 25-ąją sutarties sukaktį. Šalies vadovės teigimu, tai bendras įsipareigojimas puoselėti ryšius ir kartu apginti mūsų piliečių interesus, įveikti visus iššūkius ir saugoti nepriklausomybę.

Lietuvos vadovė Lenkijos Prezidentui ir visiems šalies žmonėms palinkėjo sėkmės, santaikos ir klestėjimo.

 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.02 13:50

Atgal