Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pasirašė elektros tinklų sinchronizavimo įstatymą

2019-06-27

Ketvirtadienis, birželio 27 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Lietuvos elektros energetikos sistemos sujungimo su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu įstatymą ir jį lydinčiuosius įstatymus, kurie padės užtikrinti sklandų Lietuvos elektros tinklų atjungimą nuo Rusijos valdomos sistemos ir susijungti su Europos tinklais.

Įgyvendinus sinchronizacijos projektą bus galutinai užtikrintas regiono energetinis saugumas. Baltijos šalys atsijungs nuo iš Rusijos valdomo elektros žiedo BRELL ir taps integruota kontinentinės Europos elektros sistemos dalimi. Tai užkirs kelią trečiosioms šalims per energetiką daryti politinį spaudimą.

Įstatymas numato būtinas įgyvendinti priemones, kad Lietuvos elektros energetikos sistema iki 2025 m. būtų parengta susijungti su kontinentinės Europos elektros tinklais per Lenkijos elektros energetikos sistemą.

Sinchronizacijos projektui ir jį sudarantiems infrastruktūros projektams bus suteiktas ypatingos valstybinės svarbos projekto statusas. Tai leis sparčiau vykdyti teritorijų planavimo procedūras, nustatyti servitutus bei operatyviai atlikti poveikio aplinkai vertinimą.

Birželio 20 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerais bei Europos Komisijos Pirmininku Jeanu Claude‘u Junckeriu pasirašė politines gaires dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentine Europa. Vieningai sutarta, kad šis regionui strateginės reikšmės projektas turi būti baigtas vėliausiai iki 2025 metų. Gairėse taip pat nustatytas konkretus sinchronizacijos darbų įgyvendinimo tvarkaraštis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.06.27 10:22

Atgal