Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl spaustuvininko P. Kalibato mirties

2019-04-29

Pirmadienis, balandžio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą, mirus spaustuvininkui, leidėjui ir mecenatui Petrui Kalibatui.

Pasak šalies vadovės, Lietuvos knygų pasaulis neteko savo spaudos Atlanto – didelės asmenybės, spaustuvininko pašaukimą atradusios Atgimimo metais, pradedant disidentų kūriniais ir kita Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpio leidyba.

Užuojautoje teigiama, kad P. Kalibato įsteigta spaustuvė išaugo į reikšmingą poligrafijos bendrovę, kurios išleistos knygos buvo ir skaitomos, ir gėrimasi jų kokybe, pelniusia daug apdovanojimų. Leidėjo švietėjišką misiją vainikavo K. Donelaičio „Metų“ 1818 m. leidimo faksimilinis leidinys. Kaip mecenatas P. Kalibatas rėmė studentus, jaunuosius leidėjus, literatūrines premijas, „Knygų Kalėdas“, niekada nepamiršdamas ir savo šaknų – anykštėnų bendrijos.

Šiemet P. Kalibatas buvo apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, o Lietuvos spaustuvininkai savo asociacijos narį yra įvertinę „Spaudos Atlanto“ prizu.

Dėl skaudžios netekties Prezidentė pareiškė nuoširdžią užuojautą P. Kalibato šeimai, artimiesiems ir kolegoms, taip pat Lietuvos kultūros bendruomenei.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.10 11:24

Atgal