Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pakrikštijo pasieniečių laivą „Aleksandras Barauskas“

2015-07-24

Penktadienis, liepos 24 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) naujo patrulinio laivo „Aleksandras Barauskas“ krikšto ceremonijoje. Pagal laivų inauguracijos tradicijas Lietuvos vadovė simboliškai į laivo bortą sudaužė putojančio vyno butelį.

Sakydama sveikinimo kalbą Prezidentė pabrėžė, jog siekiant užtikrinti Lietuvos ir jos žmonių saugumą būtina stiprinti ne tik kariuomenės, bet ir Valstybės sienos apsaugos bei kitų tarnybų pajėgumus.

„Tai pirmasis naujas nepriklausomybės laikotarpiu pastatytas laivas Lietuvos kariniame ir pasieniečių laivyne. Modernus ir galingas laivas, pavadintas pirmosios sovietų okupacijos aukos – pasieniečio Aleksandro Barausko – vardu, yra prasmingas įpareigojimas saugoti ir ginti savo Tėvynę. Man didelė garbė krikštyti šį laivą ir perduoti jį į pasieniečių rankas. Linkiu, kad jis patikimai tarnautų Lietuvai ir jos žmonėms. Padėtų atsakingai, sąžiningai ir operatyviai saugoti valstybės sienas“, – sakė Prezidentė.

Laivas „Aleksandras Barauskas“, pastatytas Estijos bendrovėje „Baltic Workboats AS“, pakeis pasenusį ir naudoti nebetinkamą 1969 m. statybos laivą „Lillian“. Laivas yra pritaikytas bet kuriuo paros metu ir bet kokiomis oro sąlygomis vykdyti sienų apsaugą, padėti nelaimės jūroje ištiktiems laivams, atlikti žmonių gelbėjimo ir paieškos operacijas, prisidėti likviduojant taršos incidentų pasekmes.  

Prireikus sunkiuoju denio kulkosvaidžiu ginkluotas 26,5 metrų ilgio laivas prisijungs ir prie valstybės gynybos. Maksimalus laivo greitis – 31,5 mazgo. Jis gerokai greitesnis nei kiti VSAT patruliniai laivai.

Tokios klasės laivus pakrančių apsaugai taip pat naudoja Švedija, Lenkija, Estija ir Latvija.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.07.24 13:46

Atgal