Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė: Lietuva lyderiaus lyčių lygybės klausimais

2009-12-16
Trečiadienis, gruodžio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras (Valdis Zatlers) Vilniuje atidarė pirmąją ES agentūrą Baltijos šalyse - Europos lyčių lygybės institutą.
 

Instituto atidaryme taip pat dalyvavo ES komisijos narys Vladimiras Špidla (Vladimir Špidla).

„Džiaugiuosi, kad pagaliau Lietuva taip pat turi vieną iš europinių institucijų. Europos lyčių lygybės institutas yra svarbus Lietuvai, nes mūsų valstybė lyderiaus lyčių lygybės klausimais ir turės galimybę sukviesti visos Europos bei pasaulio profesionalus, iš Vilniaus Europai teikti pasiūlymus, kurie padės toliau tvirtinti demokratines vertybes ir ginti žmogaus teises", - atidarymo kalboje sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Lietuva tampa centru, kur bus sukoncentruotos Europos ekspertų intelektualinės pastangos, kaupiama bei analizuojama praktinė patirtis, teikiamos rekomendacijos kaip spręsti lyčių lygybės klausimus.

Europos Sąjungoje iš viso įsteigtos 36 agentūros. Dvi iš jų veikia naujosiose ES valstybėse - Europos lyčių lygybės institutas Lietuvoje ir Lenkijoje ES išorinių sienų apsaugos agentūra „Frontex".

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2009.12.16 15:58

Atgal