Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė: Konstitucijos žinių reikia visiems

2018-10-25

Ketvirtadienis, spalio 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Prezidentūroje apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus ir visus pasveikino Konstitucijos dienos proga.

Jau dvyliktą kartą vykstantį egzaminą globojanti šalies vadovė pabrėžė, kad čia susirinkę Konstitucijos žinovai ir mylėtojai savo gyvenime tikrai dar ne kartą pasinaudos šiomis žiniomis. „Domėjimasis Konstitucija, jos žinojimas, kiekvienam iš mūsų padeda gyventi, dirbti ir suvokti, kokia svarbi Konstitucija yra Lietuvos raidai, pačiai valstybei, o svarbiausia – kiekvieno žmogaus laisvėms ir teisėms“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovės teigimu, ši tradicija yra nuostabi, nes Konstitucijos žinių trūksta dar labai daug kam, net ir politikams. „Net šiandien, Konstitucijos dieną, Seime bus pakartotinis bandymas kėsintis į Konstitucijos I skirsnio apsaugą. Šis skirsnis įtvirtina pamatines, svarbiausias tautai ir valstybei vertybes. Tokias kaip kalba, vėliava, teritorijos vientisumas, sostinė, valstybės suverenitetas. Todėl tai yra ne tik neatsakinga, bet ir labai pavojinga“, – reaguodama į Seime pateikiamą Referendumo įstatymo 7 straipsnio pataisą pabrėžė Prezidentė.

Šiemet, valstybės atkūrimo šimtmečio metais, egzaminui užsiregistravo rekordinis mokyklų skaičius – beveik 600. Egzamine dalyvavo 32 tūkstančiai žmonių.  Šalies vadovė 32 dalyviams, parodžiusiems geriausias žinias, įteikė po Konstitucijos egzempliorių ir palinkėjo visiems gyventi, dirbti ir eiti į priekį vadovaujantis būtent šiuo įstatymu.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.10.25 14:02

Atgal