Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei EBPO

2019-05-08

Trečiadienis, gegužės 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) Linai Viltrakienei.

Šalies vadovė pabrėžė, kad būdama EBPO nare Lietuva yra sėkmingiausių pasaulio šalių klube, kurio narystė užtikrins naudą mūsų šalies ekonomikai, suteiks pagreitį reformoms, o kartu ir atsakomybę vykdyti skaidrios valstybės ir verslo įsipareigojimus, kovoti su šešėliu ir korupcija.

Susitikime Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvai būtina efektyviai išnaudoti narystės EBPO naudą, dalyvauti organizacijos veikloje bei valdyme. Taip pat svarbu pasitelkti ekspertinę pagalbą prisidedant prie mūsų šaliai svarbių reformų įgyvendinimo ekonomikos, mokslo ir švietimo srityse, kovoje su korupcija.

Valstybės vadovė naująją ambasadorę taip pat paragino organizacijoje dalintis ir mūsų šalies pasiekimais kaip finansinių technologijų sektoriaus vystymo gerosiomis praktikomis.

Paskirtoji ambasadorė yra pirmoji mūsų šalies nuolatinė atstovė EBPO. Visateise šios organizacijos nare Lietuva tapo 2018 m. liepos 5 d.

Diplomatė turi ekonomikos išsilavinimą, nuo 1995 m. dirba Užsienio reikalų ministerijoje. Dirbo ambasadoje Osle, atstovybėje Ženevoje, atstovybėje Europos Sąjungoje, nuo 2017 m. Išorinių ekonominių santykių departamento direktore, dalyvavo Lietuvos stojimo į EBPO koordinavimo procese.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.08 14:46

Atgal