Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę sportininkei I. Tobias

2013-12-02

Pirmadienis, gruodžio 2 d. (Vilnius). Vadovaudamasi Konstitucija, Pilietybės įstatymu ir atsižvelgdama į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Jungtinių Amerikos Valstijų pilietei Izabellai Tobias išimties tvarka suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę.

Prezidentė atsižvelgė į tai, kad ledo šokėjų pora I. Tobias ir Deividas Stagniūnas jau yra iškovoję teisę dalyvauti 2014 metų žiemos olimpinėse žaidynėse, kuriose atstovaus Lietuvos valstybei. Ši sportininkų pora patenka į pajėgiausių Europos žemyno ledo čiuožėjų dešimtuką ir pasaulio penkioliktuką, yra vieninteliai Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovai, turintys teisę atstovauti Lietuvai kitų metų vasarį vyksiančiose olimpinėse žaidynėse.

Iškovota teisė dalyvauti olimpiadoje yra aukšto sportinio meistriškumo įrodymas, o dalyvavimas olimpinėse žaidynėse viena iš sportininkų karjeros viršūnių. Būdami vieni pajėgiausių ir geriausių tiek Europos, tiek pasaulio ledo čiuožėjų porų, D. Stagniūnas ir I. Tobias visose tarptautinėse varžybose atstovauja Lietuvai.

Prezidentė atsižvelgė ir į tai, kad sportininkė I. Tobias trejus su puse metų treniruojasi poroje su Lietuvos piliečiu D. Stagniūnu, taip pat mokosi lietuvių kalbos, yra išlaikiusi lietuvių kalbos egzaminą, dalyvauja JAV lietuvių bendruomenės gyvenime.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka suteikia pirmą kartą. Nuo 2003 metų Lietuvos Respublikos pilietybė išimties tvarka buvo suteikta dviem žmonėms - menininkui Jonui Mekui ir kunigui Stasiui Žiliui. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.12.02 10:49

Atgal