Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė inicijuoja pagalbos pagyvenusiems žmonėms reformą

2019-01-09

Trečiadienis, sausio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, sausio 10 d., 11 val. susitiks su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, Savivaldybių asociacijos administracijos direktore Roma Žakaitiene, Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybių, akademinės bendruomenės atstovais.

Susitikime bus aptariamos dėl pagyvenusiems žmonėms reikalingos pagalbos prieinamumo iškylančios problemos, su kuriomis susiduria senyvi žmonės ir jų artimieji

Prezidentės teigimu, reikalingi neatidėliotini sprendimai, kad senoliams būtų labiau prieinamos jiems reikalingos socialinės ir sveikatos paslaugos, būtų užtikrintas kokybiškas jų organizavimas ir stabilus finansavimas.

Šiuo metu senyvo amžiaus žmonės vis dar yra dviejų atskirai veikiančių sveikatos ir socialinės globos sistemų įkaitai, tuo tarpu dažniausiai abiejų paslaugų jiems reikia vienu metu, todėl susitikimo metu bus tariamasi, kaip žmonėms suteikti integralią pagalbą.

Su pagalbos senoliams poreikiu susiduria daugybė šeimų, nustatyta, kad nuolatinė slauga reikalinga apie 40 tūkstančių gyventojų, integralios pagalbos namuose paslaugos teikiamos apie 2200 asmenų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.01.09 13:22

Atgal