Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė domėsis, kaip kuriasi sugrįžę emigrantai

2017-03-31

Penktadienis, kovo 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, balandžio 3 d., 11 val. lankysis bendrovėje „Evaldo daržovės“ (Šalčininkų rajone, Sakalų kaime) ir domėsis, kaip sekasi namo sugrįžusiems emigrantams kurtis ir plėtoti verslą bei ko trūksta, siekiant paskatinti žmones grįžti gyventi į Lietuvą.

Iš emigracijos Didžiojoje Britanijoje grįžęs Evaldas Masevičius yra vienas iš sėkmės pavyzdžių, kad Lietuvoje galima kurti ir sėkmingai vystyti verslą. 7 metus svetur pragyvenęs vyriškis su šeima nusprendė grįžti namo ir čia imtis verslo. Pats šiltnamiuose dirbęs emigrantas Lietuvoje pradėjo auginti daržoves ir prieskoninius augalus. Jis ne tik sėkmingai išplėtojo verslą, bet ir sukūrė 71 darbo vietą kitiems, didžioji dauguma darbuotojų – Sakalų kaimo gyventojai.

Susitikimo metu taip pat bus surengta diskusija, kurioje dalyvaus iš užsienio sugrįžę ir sėkmingai Lietuvoje dirbantys žmonės: po darbo JAV sugrįžęs ir kepyklą Eišiškėse atidaręs Marius Jakštas, po 6 metų gyvenimo JAV sugrįžęs Modestas Vitkauskas, įkūręs atostogų namus Druskininkuose, ir Jonas Sluckus, kuris ne tik grįžo po emigracijos gyventi į Lietuvą, bet ir atvedė Švedijos kapitalą į Akmenės rajoną.

Susitikime dalyvaus ir Tomas Kairys – po emigracijos Norvegijoje sugrįžęs vaikinas Anykščių rajone įkūrė vandenlenčių parką bei Povilas Jankauskas, kuris po 7 emigracijos metų Šiaurės Airijoje sugrįžęs į Uteną atidarė konditerijos gaminių kepyklą, taip pat „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė ir Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius.

Vien pernai dėl emigracijos Lietuva neteko apie 30 tūkst. žmonių – iš viso tai yra tiek, kiek maždaug gyvena Kėdainiuose. Taip pat pastaraisiais metais mažėjo ir į Lietuvą grįžtančiųjų – jeigu 2014 metais namo gyventi sugrįžo 24,2 tūkst. žmonių, tai pernai – 20,1 tūkstančio.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.03.31 15:27

Atgal