Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė dalyvauja Europos Vadovų Taryboje

2017-04-29

Šeštadienis, balandžio 29 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Taryboje. Susitikime 27 ES šalių lyderiai tariasi dėl gairių deryboms su Jungtine Karalyste, šiai šaliai nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Svarbiausias Lietuvos prioritetas artėjančiose derybose – užtikrinti, kad ir po „Brexit“ būtų išsaugotos šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos žmonių teisės bei socialinės garantijos.

Emigravusių piliečių teisių apsauga aktuali ne tik Lietuvai, bet ir kitoms ES šalims, taip pat ir Jungtinei Karalystei. Joje gyvena daugiau nei 3 mln. emigrantų iš ES šalių, o beveik 1 mln. britų įsikūrę kontinentinėje Europoje.

„Brexit“ derybose taip pat svarbu kuo anksčiau sutarti dėl aiškių teisinių sąlygų verslui, kad Jungtinei Karalystei išstojus iš ES būtų išvengta neapibrėžtumo ir kliūčių prekybai bei investicijoms.

Jungtinė Karalystė yra ne tik aštunta didžiausia Lietuvos eksporto rinka, bet ir svarbi visų ES šalių prekybos partnerė, politinė bei gynybos sąjungininkė. Todėl pagrindinis derybų tikslas – rasti naujus, abiems pusėms naudingus būdus bendradarbiauti ir ateityje.

ES sutarimas dėl derybinių gairių yra pirmasis formalus žingsnis, pradedant derybas su JK.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.04.29 14:54

Atgal