Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė aptars, kaip užtikrinti mažesnes vaistų kainas

2017-01-23

Pirmadienis, sausio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, sausio 24 d., 9 val.  su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūrate Šoviene bei kompensuojamų vaistų auditą atlikusiomis Valstybės kontrolės ekspertėmis aptars, kaip Lietuvos žmonėms užtikrinti mažesnes vaistų kainas ir skaidresnę jų kompensavimo tvarką.

Kaip atskleidė Konkurencijos tarybos ir Valstybės kontrolės tyrimai, Lietuvos gyventojai už vaistus permoka, o vaistų kompensavimo sistema, sudarydama prielaidas korupcijai ir neteisėtam lobizmui, tarnauja ne žmonėms, bet gamintojams ir vaistų prekybininkams.

Prezidentė aiškinsis, kodėl neįgyvendinamos kontroliuojančių institucijų rekomendacijos ir nesiryžtama reformuoti vaistų kompensavimo sistemą, kokių konkrečių žingsnių artimiausiu metu būtina imtis mažinant vaistų kainas.

Neracionaliai leidžiant Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas, kompensuojami seniai išrasti vaistai, ribojama vaistų konkurencija. Nors valstybė vaistams kompensuoti skiria per metus beveik ketvirtį milijardo eurų, patys gyventojai dar primoka dešimtis milijonų eurų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.01.23 15:54

Atgal