Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas vyksta į Pabradės poligoną

2019-11-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį, lapkričio 20 d., 10 val., vyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje ir susitiks su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ ir Vokietijos kariais, tarnaujančiais NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje, aplankys Jungtinių Amerikos Valstijų bataliono stovyklą,  apžiūrės karinę techniką.

Vienas iš pagrindinių vizito tikslų – susipažinti su vakar pasibaigusiomis tarptautinėmis pratybomis „Geležinis vilkas“, kuriose dalyvavo beveik tūkstantis karinės technikos vienetų. Per pratybas vienu metu poligone ir jo apylinkėse manevravo apie 3 tūkst. karių, o bendras mokymų dalyvių skaičius siekė 4 tūkstančius.

Mokymuose buvo naudojamos ir neseniai Lietuvos kariuomenės iš Vokietijos įsigytos savaeigės lauko artilerijos haubicos „PzH 2000“. Prezidentas aplankys Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono baterijos šaudymo pozicijas ir apžiūrės, kaip kariai treniruojasi teikti artilerijos paramą, atlikdami kovinius šūvius.

Šalies vadovas susipažins su treniruočių komplekso „Mūšis mieste“, kurį sudaro 26 statiniai, infrastruktūra. Šis kompleksas atkartoja realias miesto sąlygas, jame jau yra ir mūšiui uždarose patalpose pritaikytas, treniruotėms skirtas statinys, kokio Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos iki šiol neturėjo.

Informacija žiniasklaidai

Norintys dalyvauti žiniasklaidos atstovai kviečiami registruotis el. paštu Aleksandr.Seliuk@mil.lt iki lapkričio 19 d. 17 val.

Registruojantis būtina nurodyti vardą ir pavardę, žiniasklaidos priemonę, kuriai atstovaujama, kontaktinius duomenis (mob. tel., el. pašto adresą).

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai privalo akredituotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente el. paštu vis@kam.lt ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikuoti, patvirtinimo kopijas.

Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai, atvykę į krašto apsaugos sistemos teritoriją, su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą, patvirtinantį atstovavimą žiniasklaidos priemonei.

Lapkričio 20 d. žiniasklaidos atstovai kviečiami atvykti į Gen. S. Žukausko poligoną Pabradėje (Švenčionių r. sav. Pabradės seniūnija, Meškerinės k.) iki 9.45 val. (kviečiame atvykti iki renginio programos, skirtos žiniasklaidai, pradžios).

Lietuvos kariuomenės kontaktinis asmuo žiniasklaidai Pabradėje: Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vadovybės brigados štabo karininkas vyr. ltn. Aleksandr Seliuk, tel. +370 638 89 219.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.11.18 14:15

Atgal