Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: Vilniaus miestas atveria erdves kultūrai

2020-06-05

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi pristatė kultūros renginiams atveriamų Vilniaus miesto erdvių iniciatyvą „Vilnius atviras kultūrai“, kurios  jungiančia grandimi tapo Prezidentūra. Kol pandemija riboja uždarus renginius, Vilnius kultūrai skiria daugiau nei pusšimtį atvirų erdvių, kuriose kultūros atstovai kviečiami tęsti dėl karantino sustabdytą savo veiklą.

Prieš dvi savaites Prezidentas su kultūros bendruomenės atstovais aptarė sudėtingą šio sektoriaus padėtį, susidariusią krizės akivaizdoje. Šiandien Vilniuje startuojanti iniciatyva suteikia galimybę karantino sąlygomis, susijusiomis su žiūrovų skaičiumi ir kitais reikalavimais, renginius organizuoti lauke, kur juose dalyvautų daugiau žiūrovų. Iniciatyva leis ne tik žiūrovų dėka kultūros įstaigoms gauti savo veiklos tęstinumui reikalingų lėšų, bet ir prisidės prie vilniečių bei miesto svečių kokybiško laisvalaikio praleidimo.

 „Dar rinkimų kampanijos metu kalbėjome apie Prezidentūros rūmų atsivėrimą, todėl šiandien noriu pasidžiaugti, kad tai įgyvendiname. Prezidentūros kiemas ne uždara teritorija Vilniaus mieste, o integrali miesto dalis, kokia ji ir privalo būti“, – spaudos konferencijoje sakė Prezidentas.

Prie šios iniciatyvos jau prisijungė ne tik įvairios Vilniaus įstaigos, bet ir keli viešbučiai ir restoranai, kultūrai atverdami savo kiemus.

„Karantinas reiškia savotiškas skyrybas: miestą jis atskyrė nuo gyvybės, restoranus nuo klientų, mokyklas nuo moksleivių, sportą nuo fanų, o kultūrą – nuo žiūrovų. Vilniaus misija šios krizės metu – ne tik kovoti su pandemija, bet ir padėti tiems, kas per prievartą buvo atskirtas nuo gyvybiškai svarbių auditorijų. Ši iniciatyva – dar viena pagalba kultūrai. Imkite miesto erdves ir apgyvendinkite jas kultūriniais renginiais – žiūrovai to pasiilgo“, – teigė Vilniaus meras.

Pasak jo, esminis pagrindas tokioms iniciatyvoms – pasitikėjimas. „Galime ilgai tikrinti, kas ko vertas, įtarti kiekvieną, bet Vilnius vėl renkasi priešingą kelią – padėti visiems, kam to reikia, nesvarbu, ar tas kultūros renginys sutrauks penkis ar šimtą žiūrovų, – imkite erdves ir kurkite jose, Vilniui ir vilniečiams to labai reikia. Mes pasitikime, kad sukursite geriausia, ką galite“, – sakė R. Šimašius.

Visos kultūrai atsivėrusios Vilniaus erdvės skelbiamos svetainėje https://kulturai.vilnius.lt/ , sąrašas bus nuolat pildomas. Be Prezidentūros kiemo, čia jau galima rasti ir visus Vilniaus centro skverus, daugybę įvairių institucijų ar viešbučių kiemelių ir net vieno viešbučio stogo terasą.

Nuo penktadienio vilniečiams ir miesto svečiams vakarais atsivers Prezidento rūmų istorinis parkas ir vidinis kiemas, kuriame šiemet buvo įrengtas fontanas. Šiltuoju metų laiku darbo dienomis jį bus galima lankyti nuo 18 iki 23 val., savaitgaliais ir šventinėmis dienomis nuo 11 iki 23 valandos.

Norintiems apžiūrėti Prezidento rūmų reprezentacines sales ir susipažinti su institucijos veikla šeštadieniais organizuojamos ekskursijos. Visą informaciją apie ekskursijas rasite čia: https://www.lrp.lt/lt/ekskursijos

Vilniečių ir miesto svečių patogumui Prezidento rūmų kieme įrengti dviračių ir paspirtukų stovai, sudarytos galimybės parką lankyti su gyvūnais.

Šią savaitę veiklą atnaujina ir Prezidentūroje veikiantis Valstybės pažinimo centras, kuris šiandien, atsivėrimo proga, dirbs net nuo 18 iki 22 val. Daugiau informacijos apie pažinimo centrą www.pazinkvalstybe.lt .

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.06.05 15:01

Atgal