Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: vakcinavimas padės pasiekti persilaužimą kovoje su pandemija

2021-04-27

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, nuotoliniu būdu susitikęs su Sveikatos ekspertų tarybos (SET) nariais, aptarė epidemiologinę padėtį šalyje ir susipažino su naujausių mokslinių tyrimų apie COVID-19 vakcinų efektyvumą rezultatais.

Per susitikimą Prezidento inicijuotos SET nariai išskyrė tris vakcinavimo eigos scenarijus, nuo sunkiausio iki lengviausio, pagal kuriuos imunitetą COVID-19 turinčių Lietuvos gyventojų dalis 2021 m. liepos mėnesio viduryje gali siekti nuo 60 iki 75 procentų. Šiuo metu prognozuojama, kad COVID-19 trečiosios bangos pikas Lietuvoje gali būti pasiektas maždaug gegužės pabaigoje – birželio pradžioje.

Šalies vadovas pabrėžė, kad būtina maksimaliai efektyviai panaudoti vakcinas, kurios bus gautos artimiausiomis savaitėmis, bei paragino visas institucijas susitelkti, skirstyti vakcinas pagal objektyvius kriterijus ir bendradarbiauti siekiant persilaužimo kovoje su pandemija.

„Įsibėgėjęs Lietuvos gyventojų vakcinavimas padeda stabdyti COVID-19 plitimą vyresniųjų asmenų grupėje. Turime galimybę visuomenės imunitetą pasiekti jau vasaros viduryje, tačiau turime tikslingai planuoti, valdyti srautus, kalbėtis su tais, kurie abejoja skiepų nauda“, – sakė Prezidentas, pabrėžęs, kad pirmąjį milijoną vakcinų nuo COVID-19 Lietuva gavo per 4 mėnesius, o antrąjį milijoną turėtų gauti maždaug triskart greičiau.

SET nariai nurodė, kad, nors koronavirusas šiuo metu vis dar plinta, visos šalies mastu nėra tokio didelio naujų COVID-19 atvejų šuolio, koks buvo praėjusių metų gruodžio pabaigoje. Prie to prisideda ir gyventojų vakcinavimas, ir išsiplėtęs COVID-19 testavimas, dėl ko yra greičiau nustatomi nauji ligos atvejai.

Ekspertai pabrėžė, kad sudėtinga padėtis išlieka Vilniaus ir Kauno regionų gydymo įstaigose, kur, panašiai kaip metų pradžioje, sparčiai mažėja COVID-19 gydymui skirtų lovų, taip pat galimybių teikti planinę pagalbą kitiems pacientams. Kita vertus, auganti skiepytų vyriausio amžiaus gyventojų dalis leidžia tikėtis, kad taikant apdairius karantino reikalavimus ligoninių lovų užimtumas pradės mažėti.

SET nariai taip pat apibendrino mokslinius tyrimus, kurie rodo, kad COVID-19 vakcinos reikšmingai sumažina tiek paskiepytų medicinos darbuotojų, tiek ir likusios visuomenės dalies tikimybę užsikrėsti, o sunkių susirgimų atvejų skaičius po vakcinacijos sumažėja net 95–100 procentų.

Šalies vadovas per susitikimą pasveikino SET narius su Medicinos darbuotojų diena, padėkojo jiems bei visiems šalies medikams už jautrumą, profesionalumą ir gelbėjamas gyvybes ir palinkėjo jiems daug stiprybės bei ištvermės atliekant visuomenei svarbų darbą.

Nuotoliniame susitikime dalyvavo SET nariai, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, Ministrės Pirmininkės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.04.27 14:50

Atgal