Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: tvirtai remiame Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą

2020-09-10

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Dmytro Razumkovu. Susitikime šalies vadovas dar kartą išreiškė paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui, euroatlantinės integracijos siekiams. Prezidentas aptarė aktualius dvišalius ir regioninius klausimus, Rytų partnerystės programą, NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą, reformų Ukrainoje įgyvendinimą, situaciją Baltarusijoje.

„Tvirtai remiame Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą bei tęsiame neteisėtos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką. Būtina išlaikyti tarptautinės visuomenės dėmesį šiai problemai dedant pastangas siekti taikaus ir tvaraus konflikto Rytų Ukrainoje sprendimo“, – susitikime sakė šalies vadovas.

Ukraina yra viena svarbiausių Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos krypčių. Lietuva skiria paramą reformoms ir nuo Rusijos agresijos nukentėjusiems regionams. Prezidentas pasveikino Ukrainą, vykdančią ambicingas reformų iniciatyvas, ir pažymėjo, kad svarbu nesustoti, ypač tęsiant kovą su korupcija, stiprinant teismų sistemos ir teisėtvarkos institucijų nepriklausomumą. Reformų įgyvendinimas Ukrainoje, jų progresas bus aptarti kitąmet Vilniuje rengiamoje Ukrainos reformų konferencijoje.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva išlaiko tvirtą paramą Ukrainos euroatlantinės integracijos procesams. Anot valstybės vadovo, abi šalys turi drauge siekti ambicingos Rytų partnerystės politikos rengiantis artėjančiam viršūnių susitikimui 2021 metais. Taip pat mūsų šalis nuosekliai remia Ukrainos ir NATO bendradarbiavimą – Ukrainai yra suteiktas Aljanso sustiprintų galimybių partnerės statusas.

Aptarti regiono energetinio saugumo klausimai. Prezidentas patikino, kad Lietuvos pozicija dėl Astravo atominės elektrinės aiški – tai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Lietuva sveikina Aukščiausiosios Rados įstatymo projektą, kuriame siūloma uždrausti elektros energijos importą iš šalių, kurios nėra ES ar Energetikos sąjungos narės.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.09.10 16:42

Atgal