Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: turime užtikrinti ES plėtros proceso tęstinumą ir pradėti derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija

2021-10-06

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia dalyvavimą Europos Vadovų Taryboje (EVT)  Slovėnijoje. Antrą  dieną įvyko ES ir Vakarų Balkanų šalių lyderių susitikimas, kuriame įvertinta pažanga Vakarų Balkanų šalims įgyvendinant politines ir ekonomines Europinės integracijos reformas ir užtikrinant saugumą ir stabilumą regione.

Prezidentas pažymėjo, kad Lietuva pasisako už ES plėtrą ir remia Europos šalis, kurios laikosi demokratinių vertybių ir atitinka vadinamuosius Kopenhagos kriterijus. Šalies vadovo teigimu, tik veikdami kartu galime atlaikyti nedemokratinių šalių politinį ir ekonominį spaudimą, kovoti su pandemija, klimato kaita ir užtikrinti ekonomikos atsigavimą. „Aktyvus ES vaidmuo kaimynystėje – tiek Rytuose, tiek Pietuose – yra kertinis saugumo ir stabilumo faktorius regione“, –  sakė Prezidentas. 

„Šiandien ES dar kartą pakartojo savo įsipareigojimą sustiprinti paramą Vakarų Balkanų šalių politinei, ekonominei ir socialinei transformacijai. Turime tęsti ES plėtros procesą ir pradėti derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija. Taip pat turime įtraukti Vakarų Balkanų šalis į ES sektorinių politikų įgyvendinimą“, –  sakė Prezidentas.

Savo ruožtu, pasak šalies vadovo, Vakarų Balkanų šalys turi demonstruoti pažangą įgyvendinant reikalingas politines, ekonomines ir teisėtvarkos reformas, o taip pat rodyti pilną pasirengimą dalyvauti įgyvendinant ES Bendrąją užsienio ir saugumo politiką.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.10.06 15:10

Atgal