Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: tik būdami solidarūs įveiksime pandemiją

2020-03-31

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siunčia užuojautos žodžius Italijos Prezidentui Sergio Mattarellai ir Italijos žmonėms, kovojantiems su COVID-19 pandemija. Šioje šalyje virusas nusinešė daugiausia gyvybių Europoje – aukų skaičius viršija 11 000. Italijoje kovo 31-oji paskelbta Nacionaline gedulo diena koronaviruso aukoms pagerbti.

„Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis reiškia nuoširdžią užuojautą Italijai dėl daugybę gyvybių nusinešusio viruso. Kiekvienas turime padaryti viską, kad išvengtume daugiau aukų, o viruso plitimas būtų sustabdytas. Šiuo sunkiu metu viso pasaulio aukų nuo koronaviruso šeimoms ir artimiesiems linkiu visokeriopos stiprybės, ištvermės ir vienybės“, – sakė Prezidentas, pabrėždamas, kad tik būdami solidarūs Europos Sąjungoje ir padėdami vieni kitiems įveiksime šią krizę.

Lietuvos Prezidento iniciatyva kovo 31-osios vakarą Italijos vėliavos instaliacija suplevėsuos ant Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų fasado. Vėliavos spalvomis bus apšviestas Vilniaus katedros bokštas, Trijų Kryžių paminklas. Prisidėti prie iniciatyvos pakviestos ir kitos Lietuvos institucijos – prisidėti žada Vilniaus arkivyskupija, Užsienio reikalų ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Krašto apsaugos ministerija. 

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.03.31 13:54

Atgal