Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas sveikina Konstitucijos dienos proga

2019-10-25

Penktadienis, spalio 25 d. (Tokijas). Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Konstitucijos kūrėjus, buvusius ir esamus Konstitucinio Teismo teisėjus su Konstitucijos diena.

Pasak šalies vadovo, kiekvieno gyvenime Konstitucija užima išskirtinę vietą. Tai mūsų pačių bendrai nustatytas universaliomis vertybėmis grįstas Tautos bendro gyvenimo ir Valstybės gyvavimo pamatas – aukščiausioji teisė.

„Priėmę Konstituciją, mes įsipareigojome kurti ir stiprinti valstybę, vadovaudamiesi joje įtvirtintomis pamatinėmis taisyklėmis. Šis visuomenės sutartį atspindintis dokumentas yra ir gerovės valstybės – valstybės, kurioje užtikrinama teisės viršenybė, atvira, teisinga ir darni pilietinė visuomenė, – pamatas“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Šalies vadovas pabrėžia, kad Konstitucinis Teismas, būdamas nešališkas ir atsparus bet kokiam politiniam kontekstui, atlieka ypatingą vaidmenį. Vertindamas įstatymų konstitucingumą, byla po bylos jis atskleidžia Konstitucijos nuostatų prasmę ir jų nulemtus reikalavimus įstatymų leidėjui.

Minėdami jau 27-ąsias mūsų Konstitucijos priėmimo metines, galime pasidžiaugti, kad ilgiausiai gyvuojanti mūsų valstybės Konstitucija buvo keista palyginus nedaug kartų. Prie to neabejotinai prisidėjo ir Konstitucijos nuostatų aiškinimas, nuolatinė oficialiosios konstitucinės doktrinos raida.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.25 12:17

Atgal