Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas susitiko su Lietuvos ir Japonijos draugystės parlamentinės grupės pirmininku Hirofumiu Nakasone

2019-10-23

Trečiadienis, spalio 23 d. (Tokijas). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lietuvos ir Japonijos draugystės parlamentinės grupės pirmininku, buvusiu užsienio reikalų ir švietimo ministru Hirofumiu Nakasone. Susitikime šalies vadovas padėkojo politikui už asmeninį indėlį puoselėjant artimus Japonijos ir Lietuvos dvišalius santykius ir aktyviai plėtojant parlamentinius ryšius.

Susitikime aptarti branduolinės energetikos saugos, energetikos infrastruktūros klausimai, kalbėta apie Japonijos ir Lietuvos ekonominį bendradarbiavimą ir investicijų pritraukimo galimybes.

„Susitikime atkreipiau dėmesį į šalia Lietuvos statomą Astravo elektrinę, kuri neatitinka tarptautinių branduolinės saugos standartų. Baltarusija neišmoko Fukušimos pamokų, nes iki elektrinės veiklos pradžios neplanuojama įgyvendinti visų ES strestestų rekomendacijų. Taip pat paminėjau, kad Europos Sąjungai ir Japonijai sutarus stiprinti sujungiamumo partnerystę atsiveria naujų galimybių bendriems projektams energetinio saugumo ir transporto infrastruktūros srityse. Jau turime puikių pavyzdžių, kaip Japonija prisideda prie sinchronizacijos įgyvendinimo mūsų regione, ir tikimės plėtoti šią praktiką“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas priminė apie Lietuvos kvietimą Japonijos Parlamento atstovams apsilankyti Lietuvoje bei pridūrė, kad 2020-ieji Lietuvoje paskelbti humanisto ir žmogaus teisių gynėjo Čiunės Sugiharos metais.

Susitikime su Hirofumiu Nakasone atkreiptas dėmesys į ryšius tarp Japonijos ir Lietuvos piliečių, kurie tampa sveikintinu šalių bendradarbiavimo pavyzdžiu. Sutarta stiprinti šalių žinomumą nacionaliniu lygmeniu, prisidėti prie turizmo ir švietimo institucijų ryšių, studentų mainų programų skatinimo.

Susitikime dalyvavo ir Japonijos Vyriausybės narys, Ekonomikos atgaivinimo ministras Yasutoshi Nishimura.

Lietuvos ir Japonijos draugystės parlamentinė grupė įkurta 1996 metais. 

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.23 11:04

Atgal