Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas su regiono kolegomis aptarė pilietinės taikos Baltarusijoje perspektyvas

2020-08-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien vaizdo skambučiu kalbėjosi su Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid, Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda.

Prezidentas informavo šalių kaimynių vadovus, kad savaitgalį Baltarusijos režimas sugriežtino savo retoriką ES ir NATO atžvilgiu. Pasak šalies vadovo, tai nekeičia praėjusią savaitę keturių Prezidentų pasirašyto kvietimo ir siekio organizuoti nacionalinį Baltarusijos susitaikymo forumą. Šią iniciatyvą parėmė ir Baltarusijos pilietinės visuomenės lyderė Sviatlana Cichanouskaja, pasisakanti už Koordinavimo tarybos įsteigimą.

Pokalbyje keturių šalių Prezidentai sutarė, kad nauji, demokratijos standartus atitinkantys rinkimai su tarptautiniais stebėtojais yra kelias į pilietinę taiką Baltarusijoje.

Pokalbio metu Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos Prezidentai aptarė pasirengimą jų pastangomis šį trečiadienį sušauktai neeilinei Europos Vadovų Tarybai. Prezidentų bendra nuomone, Europos Sąjunga, be kita ko, turi imtis tikslinių sankcijų Baltarusijos režimo atstovų, atsakingų už rinkimų klastojimą ir represijas prieš taikius protestuotojus, atžvilgiu.

Per pokalbį keturių šalių vadovai taip pat aptarė iniciatyvas, susijusias su pagalba Baltarusijos pilietinei visuomenei ir nukentėjusiesiems nuo represijų.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.08.17 14:43

Atgal