Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas su ministru aptarė valstybinio plėtros banko veiklos kryptis

2020-08-05

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su ekonomikos ir inovacijų ministru Rimantu Sinkevičiumi, aptarė klausimus, susijusius su valstybinio plėtros banko steigimu, valstybės duomenų ir registrų saugumo užtikrinimu bei turizmo sektoriaus plėtra.

Per susitikimą šalies vadovas pabrėžė, kad valstybinis plėtros bankas, kurio idėjos įgyvendinimą kuruoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija, turėtų užpildyti rinkos spragas – plėsti smulkiojo ir vidutinio verslo kreditavimą, taip pat ilgalaikių valstybės investicijų galimybes, o ne užsiimti mažmeninių finansinių paslaugų, kurios pareikalautų reikšmingų valstybės išlaidų, teikimu.

„Dirbdamas Lietuvos regionuose, girdžiu nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusio verslo atstovų nusiskundimų dėl vėluojančios paramos ir kompensacijų. Akivaizdu, kad valstybė šiuo metu tam stokoja pajėgumų. Todėl pirmas žingsnis kuriant valstybinį plėtros banką turėtų būti jau egzistuojančių valstybės finansinių plėtros įstaigų konsolidacija“, – sakė Prezidentas. Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad reikėtų parengti pandemijos laikotarpiu naujai įgyvendintų priemonių, tokių kaip tiesioginis kreditavimas ir pagalbos verslui fondas, pritaikymo ilgalaikiams tikslams planą.

Pasak Prezidento, valstybei reikalinga finansų institucija, pajėgi skaidriai ir efektyviai administruoti ekonomikos transformavimo plane numatytas priemones. Būtina sąlyga tam – profesionalus depolitizuotas valdymas.

Šalies vadovas su ekonomikos ir finansų ministru R. Sinkevičiumi taip pat aptarė valstybės duomenų ir registrų situaciją po Registrų centro serverius užliejusios liūties, kuri buvo sutrikdžiusi e. sveikatos sistemos veiklą.

Prezidentas paragino ministrą atidžiai išnagrinėti Registrų centro užliejimo atvejį – pateikti situacijos įvertinimą bei sprendimo būdus, kurie leistų užtikrinti valstybės duomenų saugumą. Pasak šalies vadovo, siekiant ateityje išvengti didelės žalos valstybei, ilgalaikė duomenų valdymo strategija turi būti prioritetinis klausimas.

Prezidentas teigiamai įvertino ministro R. Sinkevičiaus sprendimą paskirti viceministrę, atsakingą už turizmo klausimus.

„Šio sektoriaus transformacijai ir prisitaikymui veikti pandemijos sąlygomis reikia skirti daugiau dėmesio, nes viruso pasekmės čia bus juntamos ilgiausiai“, – sakė Prezidentas, pabrėžęs, kad kiti svarbūs žingsniai būtų Ekonomikos ir inovacijų ministerijai užmegzti kokybišką dialogą su turizmo sektoriaus atstovais, parengti ilgalaikę jo plėtros strategiją ir priemonių planą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.08.05 11:07

Atgal