Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: skaitmenizacija – vienas iš gerovės valstybę apibrėžiančių rodiklių

2019-09-24

Antradienis, rugsėjo 24 d. (Niujorkas). 74-osios Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu vykstančiame pasauliniame viešojo ir privataus sektoriaus nuomonių lyderių ir sprendimų priėmėjų forume „Concordia Annual Summit“ Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasakė kalbą apie gerovės valstybės kūrimo principus, remiantis išmaniosiomis technologijomis, dirbtiniu intelektu ir robotizacijos sprendimais.

Prezidentas gausiai auditorijai pristatė Lietuvos pažangą, išnaudojant skaitmenizacijos ir robotizacijos privalumus. „Mūsų skaitmeninės ekonomikos pridėtinė vertė nuo 2014 metų augo dvigubai greičiau nei visa pridėtinė vertė, o apyvarta – beveik triskart greičiau nei visos ekonomikos per pastaruosius ketverius metus. Tuo pat metu sparčiai plėtėsi ir tobulėjo skaitmeninės viešosios paslaugos. Mes patvirtinome Nacionalinę strategiją dirbtiniam intelektui, kurioje pabrėžiama būtinybė plėtoti ir pritaikyti dirbtinį intelektą tiek valstybės institucijose, tiek viešajame sektoriuje“, – teigė šalies vadovas. Prezidentas priminė, kad Lietuvoje sukurtos vienos patraukliausių regione startuolių ir finansinių technologijų bendrovių plėtros ekosistemos.

Kalboje „Gerovės valstybė skaitmeniniame amžiuje“ Prezidentas įvardijo valstybių iššūkius, siekiant įgyvendinti gerovės viziją: pajamų nelygybę, socialinę atskirtį, švietimo problemas, nevienodą prieinamumą prie technologinių naujovių. Taip pat akcentuota, kad skaitmenizacijos procesai savo ruožtu gali tapti atskirties ir nelygybės veiksniu.

„Ateityje mes turime skirti daugiau dėmesio mažesnes pajamas gaunantiems, kaimiškųjų vietovių ir vyresnio amžiaus gyventojams, žemesnės kvalifikacijos darbuotojams, neįgaliesiems, taip pat ką tik studijas baigusiam jaunimui. Ilgalaikis tikslas yra užtikrinti, kad kuo daugiau gyventojų turėtų galimybę savo kasdienėje veikloje naudotis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis“, – pridūrė šalies vadovas.

Vienu svarbiausių gerovės valstybės kūrimo ir visuomenės pažangos elementų Prezidentas įvardijo naujų skaitmenizacijos amžiui reikalingų darbuotojų įgūdžių formavimą ir mokymąsi visą gyvenimą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.09.24 23:29

Atgal