Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: santykiuose su Rusija privalome laikytis sutartų principų ir europinių vertybių

2021-06-25

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia vizitą Briuselyje, kur jis dalyvauja Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime. Ketvirtadienio vakaro sesijoje ES lyderiai kalbėjo apie santykius su Rusija.

„Griežtai nepalaikiau kai kurių siūlymų pradėti artimesnį politinį dialogą su Rusija, pastarajai neįgyvendinant Minsko susitarimų, tęsiant Krymo okupaciją, negerbiant žmogaus teisių ir laisvių, ignoruojant tarptautine teisę ir teisės viršenybės principus, susidorojant su pilietine visuomene ir laisva žiniasklaida, o taip pat perrašant istoriją bei inicijuojant kibernetinius ir informacinius karus prieš Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybes“, - sakė Prezidentas.

ES lyderiai sutarė, jog Europos pozicija santykiuose su Rusija turi būti ilgalaikė, vieninga ir remtis sutartais penkiais principais. Rusija privalo visa apimtimi įgyvendinti Minsko susitarimus, o Europos Sąjunga turi būti pasirengusi koordinuotam atsakui, Rusijai tęsiant agresyvią politiką.

„Džiaugiuosi, kad Europos Sąjungos šalių lyderiai dar kartą patvirtino Rytų Partnerystės šalių europines aspiracijas ir jų Europinį pasirinkimą bei pasmerkė blogėjančią žmogaus teisių ir laisvių padėtį šalyje“ , - sakė Prezidentas. 

Šiuo susitikimu buvo pabaigtos diskusijos, kurias ES vadovai pradėjo š. m. gegužės mėnesį.  

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.06.25 04:57

Atgal