Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas priėmė trijų ambasadorių skiriamuosius raštus

2019-11-28

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Jordanijos ambasadoriaus Nawafo Tello, Filipinų ambasadorės Leah M. Basinang-Ruiz ir Australijos ambasadoriaus Lloydo Brodricko skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas su Jordanijos ambasadoriumi aptarė dvišalius santykius, ekonominių ryšių stiprinimo galimybes, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, kaip antai JT, ES. Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva vertina Jordanijos vaidmenį įveikiant pabėgėlių krizę ir dedamas pastangas įgyvendinant būtinas ekonomines reformas. Kalbant apie dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, Lietuvos vadovas akcentavo, kad būtina ieškoti galimybių plėsti Lietuvos ir Jordanijos prekybą ir vystyti verslo ryšius.

Susitikime su Filipinų ambasadore šalies vadovas pabrėžė, kad nors Lietuva ir Filipinai aktyviai bendradarbiauja daugiašaliuose Azijos ir Europos formatuose, būtina plėtoti dvišalius politinius, ekonominius, kultūrinius ir mokslo ryšius. Ekonominis dvišalis dialogas taip pat turi daug neišnaudotų galimybių - didelis potencialas tiek aukštų technologijų (biotechnologijos, lazeriai, informacinės technologijos), tiek tradiciniuose sektoriuose, tokiuose kaip žemės ūkis ir maisto pramonė. Abiejų valstybių žmonių santykius galėtų stiprinti akademiniai, kultūriniai ir turizmo mainai. Prezidentas pakvietė Filipinų studentus atvykti studijuoti Lietuvoje.

Su Australijos ambasadoriumi Lietuvos vadovas aptarė puikius dvišalius santykius, paremtus ilgalaike draugyste ir pagarba toms pačioms vertybėms ir demokratiniams principams. Pasak Prezidento, nuo 2010 m. dvišalė prekyba intensyvėja, tačiau neišnaudojamos visos galimybės stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, skatinti investicijas ir prekybą. Turėtume siekti plėtoti dvišalį dialogą aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų sektoriuose, ypač finansinių technologijų ir gyvybės mokslų, ryšius tarp mokslo ir švietimo institucijų. Susitikime taip pat kalbėta apie gausią lietuvių bendruomenę Australijoje, sugebėjusią per keturias žmonių kartas šioje šalyje išsaugoti savo lietuvišką paveldą ir kilmę.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.11.28 16:23

Atgal