Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas priėmė trijų ambasadorių skiriamuosius raštus

2019-09-11

Trečiadienis, rugsėjo 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Rumunijos ambasadoriaus Cosmino George‘o Dinescu, Vokietijos ambasadoriaus Matthiaso Peterio Sonno ir Latvijos ambasadoriaus Indulio Bėrzinio skiriamuosius raštus.

Su Rumunijos ambasadoriumi aptartos dvišalių santykių stiprinimo galimybės ekonomikos, prekybos, turizmo, švietimo ir mokslo srityse. Pasak šalies vadovo, Lietuva ir Rumunija yra svarbios Europos Sąjungos ir NATO partnerės bei sąjungininkės, turinčios panašią ES ateities viziją, susiduriančios su tais pačiais gynybos, kibernetinio ir energetinio saugumo iššūkiais Baltijos ir Juodosios jūros regionuose.

Vokietija, Prezidento teigimu, yra viena svarbiausių mūsų šalies saugumo ir ekonominio bendradarbiavimo partnerių – Lietuva ypač vertina šios valstybės lyderystę stiprinant Baltijos šalių saugumą. Susitikime su naujuoju šios šalies ambasadoriumi aptarti dvišaliai Lietuvos ir Vokietijos santykiai, saugumo situacija regione, politinių, ekonominių, kultūrinių ryšių ir partnerystės plėtra. Bendraudamas su ambasadoriumi šalies vadovas pabrėžė, kad svarbu toliau ieškoti galimybių pritraukti Vokietijos bendrovių ir finansų įstaigų investicijas.

Susitikęs su Latvijos ambasadoriumi Prezidentas pasidžiaugė reikšmingu vizitu Latvijoje liepos mėnesį, kurio metu susitiko su šalies vadovu Egilu Levitu, Seimo Pirmininke Inara Mūrniece ir Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu. Susitikime aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai, regioninė gynyba ir saugumas, strateginiai energetikos ir transporto projektai, Astravo atominės elektrinės saugumo klausimai. Pasak šalies vadovo, Lietuva ir Latvija turėtų ir toliau puoselėti bendrą baltų paveldą ir plėtoti kultūrinius ryšius.  

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.09.11 17:26

Atgal