Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas priėmė trijų ambasadorių skiriamuosius raštus

2019-08-28

Trečiadienis, rugpjūčio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Baltarusijos, Izraelio ir Airijos ambasadorių skiriamuosius raštus.

Baltarusijos ambasadoriui Valerijui Baranovskij Prezidentas pabrėžė, kad abi valstybes sieja bendras istorinis ir kultūrinis paveldas, glaudus regioninis bendradarbiavimas. Per pokalbį aptarti intensyvūs dvišaliai ekonominiai ryšiai, santykiai žemės ūkio, transporto ir turizmo sektoriuose. Prezidentas su ambasadoriumi aptarė ir klausimus, susijusius su Lietuvos saugumu, ypač akcentuotos Astravo atominės elekrinės keliamos grėsmės.

Susitikęs su Izraelio ambasadoriumi Yossefu Avni-Levy, Lietuvos vadovas pasveikino jį atvykus į Vilnių, buvusį žydų dvasingumo ir mokslo centrą. Izraelis yra vienas svarbiausių Lietuvos partnerių Artimųjų Rytų regione, su kuriuo mus sieja ne tik didelė ir aktyvi litvakų bendruomenė, bet ir intensyvūs ryšiai mokslo, technologijų ir inovacijų, kibernetinio saugumo ir turizmo srityse. Kitąmet Lietuvoje bus minimos Vilniaus Gaono 300-osios gimimo metinės ir Lietuvos žydų istorijos metai. Pasak Prezidento, svarbu, kad žydų paveldas neseniai sulaukė pelnyto dėmesio – Lietuvos žydų mąstytojo Vilniaus Gaono metraščiai buvo įtraukti į UNESCO registrą „Pasaulio atmintis“.

Susitikęs su paskirtuoju Airijos ambasadoriumi Peteriu McIvoru, šalies vadovas kalbėjo apie intensyvėjantį ekonominį, ekspertinį ir kultūrinį dvišalį bendradarbiavimą. Lietuva vertina Airijos pagalbą ir pasidalijimą patirtimi kuriant naują teisinį pagrindą investiciniams fondams bei airių finansų ekspertų dalyvavimą renginiuose Vilniuje. Prezidentas pasidžiaugė stipriu lietuvių bendruomenės Airijoje ryšiu, jungiančiu abi valstybes. Susitikime taip pat aptarti Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos bei Airijos ir Šiaurės Airijos sienos klausimai.

Baltarusijos ambasadorius V. Baranovskij prieš tai ėjo Baltarusijos Prezidento Užsienio politikos departamento vadovo pareigas. Diplomatas kalba ispanų ir prancūzų kalbomis.

Izraelio ambasadorius Y. Avni-Levy yra žinomas rašytojas, dirbęs ambasadoriumi Belgrade, ambasadose Berlyne, Bonoje, Varšuvoje. Septynių knygų autorius yra gavęs Izraelio Ministro Pirmininko literatūros apdovanojimą.

Airijos ambasadorius P. McIvoras prieš paskyrimą ėjo misijos vadovo pavaduotojo pareigas Indijoje, anksčiau – Airijos ambasadoriaus Estijoje pareigas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.08.28 17:13

Atgal