Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pasveikino socialinius darbuotojus: „Jūs keičiate gyvenimus!“

2020-09-27

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino socialinių paslaugų srities darbuotojus su profesine švente – Socialinių darbuotojų diena.

Pasak Prezidento, socialinis darbas vertas didžiausios pagarbos. Ši profesija itin svarbi mūsų valstybei, nes reikšmingai prisideda švelninant skurdą ir mažinant socialinę atskirtį. Socialinis darbas keičia šeimų, vaikų, jaunuolių, neįgaliųjų, senolių, socialinę riziką patiriančiųjų gyvenimus, stiprina bendruomenes tiek mieste, tiek kaime, augina visą visuomenę.

Šalies vadovas pabrėžė, kad socialinių paslaugų srities darbuotojai – socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, pagalbos į namus specialistai, atvejo vadybininkai, asmeniniai asistentai, savanoriai – vykdydami savo misiją ne tik padeda, bet ir suteikia drąsos ir pasitikėjimo likimo nuskriaustam žmogui pačiam savarankiškai spręsti kylančias problemas. Joms sumažėjus ar išnykus, žmogus tampa labiau pasitikintis savimi, gerėja jo gyvenimo kokybė, išauga jo orumas ir atsakomybė už save patį ir šalia esantį.

„Jūs sąmoningai renkatės eiti ten, kur niekas neina, ir padedate tiems, kam to reikia labiausiai. Suprasdamas Jūsų darbo prasmę valstybei, reiškiu nuoširdžiausią padėką ir pagarbą. Linkiu, kad Jūsų dalijami geri žodžiai, pagalba, šiluma ir atjauta grįžtų Jums šimteriopai!“ – sakė Prezidentas.

Lietuvoje socialinį darbą valstybės, savivaldybių įstaigose ir nevyriausybiniame sektoriuje dirba beveik 12 tūkstančių žmonių. Lietuvos socialinių darbuotojų diena minima rugsėjo 27-ąją.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.09.27 09:27

Atgal