Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pasveikino Rumuniją nacionalinės šventės proga

2019-12-01

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Rumunijos Prezidentą Klausą Iohannį ir šalies gyventojus Rumunijos nacionalinės šventės – Susivienijimo dienos – 101-ųjų metinių proga.

Nacionalinės šventės proga šalies vadovas palinkėjo džiugaus minėjimo, visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir vienybės.

„Lietuva ir Rumunija yra artimos sąjungininkės sprendžiant daugelį aktualių europinės darbotvarkės klausimų. Norėčiau pasveikinti Rumuniją sėkmingai pirmininkavus ES Tarybai šių metų pirmą pusmetį. Lietuva ir Rumunija bendramintės Rytų partnerystės politikos klausimais ir kartu siekia Europos Sąjungos plėtros. Todėl džiaugiuosi, kad pirmininkavimo metu Rumunija skyrė ypatingą dėmesį šiai programai. Taip pat patikinu, kad Lietuva ir toliau nuosekliai rems Rumunijos narystės Šengeno erdvėje siekius“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Pasak Prezidento, Rumunija yra patikima sąjungininkė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Bendru požiūriu ir vertybėmis grįstas bendradarbiavimas leidžia efektyviai spręsti aktualius žemyno saugumo ir gynybos darbotvarkės klausimus užtikrinant ne tik savo šalių, bet ir viso regiono saugumą.

Lietuvos vadovas taip pat pasveikino Rumunijos Prezidentą perrinkimo proga ir palinkėjo visokeriopos sėkmės toliau einant šias svarbias ir atsakingas pareigas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.12.01 08:08

Atgal