Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pasveikino Japoniją nacionalinės šventės proga

2020-02-23

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Japonijos Imperatorių Naruhito gimimo dienos ir Japonijos nacionalinės šventės proga.

Pasak Prezidento, Lietuvos ir Japonijos dvišaliai ryšiai tampa vis glaudesni, o šalis sieja bendros vertybės ir požiūris į globalias problemas. Prie bendrų politinių, ekonominių ir saugumo iššūkių sprendimo ypač prisideda augantis žmonių tarpusavio supratimas, kultūrų suartėjimas, artimi ir draugiški žmogiškieji kontaktai.

„Lietuvą aplankančių japonų turistų skaičius kasmet auga, mezgasi naujos Lietuvos ir Japonijos miestų giminystės, plečiasi kultūriniai ryšiai. Viena ryškiausių mūsų valstybes siejančių asmenybių – Japonijos diplomatas Čiunė Sugihara. Minint jo išleistų „gyvenimo vizų“ 80-metį, taip pat 120-ąsias jo gimimo metines, 2020-ieji Lietuvoje paskelbti Čiunės Sugiharos metais“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas Japonijos Imperatoriui palinkėjo stiprios sveikatos ir laimės, o šaliai ir visiems jos žmonėms visokeriopos sėkmės ir harmonijos.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.02.21 14:20

Atgal