Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl Seimo nario Kęstučio Glavecko mirties

2021-04-30

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda reiškia nuoširdžią užuojautą dėl ilgamečio Seimo nario, Nepriklausomybės Akto signataro, ekonomisto prof. Kęstučio Glavecko netekties.

Pasak Prezidento, K. Glaveckas buvo žymus valstybės kūrėjas, įnešęs svarbų indėlį į Lietuvos politinį gyvenimą.

„Man, kaip ir daugeliui mano kartos ekonomikos studentų, prof. K. Glavecko paskaitos buvo šviežio oro gūsis 1985–1986 m. dar nelaisvos Lietuvos ekonomikos mokslo padangėje. Jo paskaitų mes nekantraudami laukėme. Vėliau, rengiant disertaciją, teko su gerb. Kęstučiu daug bendrauti M. Mažvydo bibliotekos mokslinėje skaitykloje. Jis buvo ekonomistas iš didžiosios raidės, kartu su K. Antanavičiumi ir E. Vilku nutiesęs kelią Lietuvai iš planinės į rinkos ekonomiką“, – rašoma valstybės vadovo užuojautoje.

K. Glaveckas buvo Laisvosios rinkos instituto įkūrėjas, nuo 1996 m. iki 2020 m. buvo Biudžeto ir finansų komiteto narys. Jis yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu. K. Glaveckas yra publikavęs per 300 mokslinių darbų rinkos ekonomikos klausimais Lietuvoje ir užsienyje, yra trijų knygų autorius.

Šią sunkią valandą šalies vadovas linki stiprybės visiems K. Glavecko artimiesiems, kolegoms ir bendražygiams.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.04.30 14:26

Atgal