Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: „Pandemija neturi sustabdyti Lietuvos sveikatos sistemos stiprinimo“

2021-04-20

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininku Antanu Matulu, su kuriuo aptarė pandemijos plitimo dinamiką šalyje, jos scenarijus, vakcinavimo tempą ir Vyriausybės plane numatytų sveikatos sistemos stiprinimo pokyčių įgyvendinimo eigą.

Šalies vadovas akcentavo, kad dabartinis koronaviruso užsikrėtimų rodiklis kelia susirūpinimą. Augant užsikrėtimų skaičiui, auga ir vakcinuotų asmenų dalis Lietuvoje, o tai reikšmingai prisideda prie viruso plitimo sustabdymo. Viena vakcinos doze jau paskiepyta 47 proc. vyresnių nei 80-ies metų gyventojų, 59 proc. 70–79-erių metų gyventojų ir 38 proc. 60–69 metų gyventojų.

Susitikime dėmesio skirta Seime svarstomų Farmacijos įstatymo pataisų turiniui ir Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimams. Aptartos šių įstatymų pataisų sukuriamos pridėtinės vertės gyventojams, judant tvaresnės sveikatos sistemos veiklos link.

Prezidentas kartu su A. Matulu aptarė ir artimiausius sveikatos sistemos pertvarkos darbus, numatytus Vyriausybės programoje: kalbėta apie poreikį sustiprinti ir efektyvinti greitosios medicinos pagalbos sistemą ir įgyvendinti ligoninių tinklo reformą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.04.20 13:56

Atgal