Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pakvietė Londono finansų bendroves plėsti verslą Lietuvoje

2019-12-03

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda darbo vizito atvyko į Jungtinės Karalystės sostinę Londoną, kur gruodžio 4 d. dalyvaus šventiniame 70-ųjų NATO Aljanso įkūrimo metinių proga organizuojamame vadovų susitikime.

Jo išvakarėse gruodžio 3 d. Prezidentas lankėsi Londono verslo centre, kur susitiko su Londono Sičio korporacijos aukščiausia politine pareigūne – Politikos ir išteklių komiteto pirmininke Catherine McGuinness, kitais Londono Sičio korporacijos pareigūnais ir finansų sektoriaus atstovais. Prezidentas dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su didžiausių finansų bendrovių ir finansinių technologijų įmonių vadovais.

Apskritojo stalo diskusijoje dalyvavo Londono Sičio korporacijos, Londono akcijų biržą valdančios bendrovės „London Stock Exchange Group“, finansų sektoriaus įmones vienijančių asociacijų „UK Finance“ ir „Innovate Finance“ atstovai, taip pat tokios korporacijos kaip „Citigroup“, „Credit Suisse“, „HSBC“, „JP Morgan“, „KPMG“, „London Stock Exchange“, „Moody's“, „Revolut“, „SEB“, „Standard Chartered“.

Lietuvos Prezidentas kalbėjo apie galimą „Brexit“ įtaką ekonomikai ir Didžiosios Britanijos ryšius su Europos Sąjunga. Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva palaikys glaudžius Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos politinius, gynybinius ir ekonominius santykius, net šaliai išstojus iš Bendrijos. Prezidentas teigė siekiantis tvaraus Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos valstybių bendradarbiavimo ir naujų galimybių puoselėti ryšius.

Šalies vadovas susirinkusiai finansinių technologijų verslo bendruomenei pristatė Lietuvos skaitmeninės ekonomikos pasiekimus, palankią verslo ekosistemą kurti ir plėtoti verslus. „Lietuva jau dabar yra vienas pirmaujančių finansinių technologijų plėtros centrų Europoje. Esame itin pažangūs kibernetinio saugumo srityje, todėl tikrai turime ką pasiūlyti Jungtinės Karalystės rinkai“, – teigė Prezidentas ir pakvietė įmones bei organizacijas plėtoti savo veiklą Lietuvoje.

Apskritojo stalo diskusijoje dėmesio skirta kapitalo rinkų sąjungos iniciatyvų aptarimui, išreikštas palaikymas Sąjungos veiklai, ypač skatinant inovacijų ir skaitmeninių technologijų plėtrą finansų sektoriuje. Aptartos žaliųjų finansų tendencijos ir pristatyti Lietuvos įmonių pasiekimai, skatinant žaliąsias investicijas ir pritraukiant užsienio finansavimą atsinaujinančių šaltinių diegimui bei pritaikymui versle.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.12.03 14:14

Atgal