Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pagerbė Tautos patriarchą dr. J. Basanavičių

2019-07-12

Penktadienis, liepos 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda inauguracijos dieną pradėjo apsilankymu prie paminklo dr. Jonui Basanavičiui.

Į senąją Vilniaus miesto dalį įžengęs su žmona ir dukromis, valstybės vadovas stabtelėjo prie Aušros vartų Švč. Mergelės Marijos. Jiems einant pro Nacionalinės filharmonijos pastatą, kuriame 1905 m. vyko Didysis Vilniaus Seimas, skambėjo Juozo Naujalio „Svajonė“.

„Čia Jonas Basanavičius pradėjo įgyvendinti savo svajonę, – nusilenkęs Tautos patriarchui, sakė Prezidentas. – Čia buvo padėti pamatai Lietuvos Nepriklausomybės Aktui, kuris buvo pasirašytas keliolika metų vėliau. Šis žmogus man simbolizuoja, kiek galima padaryti Lietuvos labui net nebūtinai būnant politiku.“

Naujasis valstybės vadovas pabrėžė, kad dr. J. Basanavičiaus gyvenimą geriausiai apibūdina vienas žodis – Lietuva. Pasak Prezidento, dr. J. Basanavičius tautinę lietuvių tapatybę puoselėjo tuo metu, kai jai buvo iškilę daugiausia pavojų.

„Šiandien aš matau, kad mūsų tautinei tapatybei taip pat kyla pavojų, ir galbūt ne tiek dėl to, kad mes patys nebesugebame savo tautinės tapatybės apsaugoti, bet dėl to, kad yra daugybė pagundų, globalizuotas pasaulis, daug visokių tarptautinių srovių, kurios kartais paveikia lengviau paveikius žmones tos globalizmo kultūros link, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda. – Tautiškumo puoselėjimas šiandien tampa kaip reta sudėtingas uždavinys, kurį reikia įgyvendinti.“

Šalies vadovas paragino visus šalies žmones semtis įkvėpimo iš dr. J. Basanavičiaus ir pasiūlyti pasauliui savo išskirtinumą bei sėkmės istoriją.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.07.12 12:04

Atgal