Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: Lietuva stiprina oro gynybos pajėgumus

2020-07-28

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur susitiko su NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančiais Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, taip pat Lietuvos ir JAV kariais.

„Baltijos oro policijos misija – puikus NATO solidarumo pavyzdys. Besirotuojantys įvairių šalių karių kontingentai su moderniausia karine technika demonstruoja neišsenkantį Aljanso šalių įsipareigojimą Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės apsaugai“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, rimtas požiūris į regiono šalių gynybą, JAV pastangos vystant integruotą oro gynybos architektūrą, liudija, kad Baltijos šalių ir Lenkijos saugumas yra laikomas esmine sudėtine viso Aljanso saugumo dalimi.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva siekia dar labiau sustiprinti oro gynybos pajėgumus ir tam skiria prioritetinį dėmesį. Šiuo tikslu vykdomas antžeminės vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS priemonių įsigijimas, kuris turėtų būti įgyvendintas 2021 metais. Pirmą kartą NASAMS sistemos elementai mūsų šalyje bus išbandyti dar šiais metais – rugsėjį Lietuvoje vyksiančiose daugiašalėse pratybose „Tobruq Legacy 2020“.

„Ir toliau darysime viską, kad galėtume būti saugūs. Puikiai žinome, kad atgrasymas veikia tik tada, kai potencialus priešininkas žino agresijos atveju susidursiantis su tvirta valia, tinkamais pratybose testuojamais gynybos pajėgumais“, – sakė Prezidentas.

Susitikęs su NATO oro policijos misiją vykdančiais šalių kontingentais, šalies vadovas kariams palinkėjo sėkmės ir padėkojo už prasmingą misiją.

Prezidentas taip pat susipažino su sąjungininkų naikintuvais F-18 „Hornet“ (Ispanija) ir „Eurofighter Typhoon“ (Jungtinė Karalystė) bei Lietuvos KOP turima karine technika.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.07.28 12:52

Atgal