Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: Lietuva nuosekliai remia transatlantinį ES ir JAV ryšį

2021-03-25

Antrojoje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijos dalyje Europos Sąjungos vadovai susitiko su JAV Prezidentu Joe Bidenu. JAV vadovas prie EVT sesijos prisijungė pirmą kartą, taip siųsdamas žinią apie atnaujinamą ES ir JAV santykių darbotvarkę.

„Lietuva laikosi pozicijos, kad tvirti transatlantiniai santykiai yra būtini – ir nepakeičiami – tiek JAV, tiek ES saugumui ir klestėjimui. JAV principingai vertina Rusijos veiklą, nukreiptą prieš Vakarų demokratijas – tai yra geras ženklas Lietuvai. Požiūriu į Rusijos grėsmes Lietuva ir JAV – vienmintės, sutaria ir palaiko viena kitą“, – teigė Prezidentas.

Lietuvos vadovas pažymėjo tvirtą JAV  poziciją Rusijos atžvilgiu. Prezidentas įvertino principingą JAV nuostatą dėl sankcijų Rusijai išplėtimo, reaguojant į Aleksejaus Navalno apnuodijimą ir neteisėtą teismo procesą, pasibaigusį jo įkalinimu Rusijoje. „Esu tikras, kad Europa ir Jungtinės Amerikos Valstijos gali ir turi padaryti daugiau kartu, gindamos demokratiją ir žmogaus teises, skatindamos reformas ES Rytų kaimynystėje“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas teigiamai įvertino JAV pasiryžimą įgyvendinti plačią transatlantinę darbotvarkę, įskaitant klimato kaitos, kovos su pandemija, prekybos ir ekonominių ryšių stiprinimo sritis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.04.12 14:54

Atgal