Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas kviečia stiprinti dvišalius ekonominius Lietuvos ir Ukrainos ryšius

2021-03-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį sveikindamas smulkiojo ir vidutinio verslo forumo „Ukraina 30“ bei Lietuvos ir Ukrainos verslo forumo dalyvius, pabrėžė būtinybę išnaudoti turimą potencialą ir toliau plėtoti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą.

Pasak šalies vadovo, šiuo sudėtingu laikotarpiu Lietuva ir Ukraina, susidurdamos su precedentų neturinčia visuomenės sveikatos krize ir ją lydinčiu ekonomikos nuosmukiu, turi iš anksto planuoti priemones, padėsiančias užtikrinti ūkio atsigavimą.

„Privalome užtikrinti, kad mūsų šalių ekonomikos taptų atsparesnės. Būtina sustiprinti mūsų piliečių gerovę. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas smulkiajam ir vidutiniam verslui, nes jis sukuria didžiąją dalį darbo vietų ir pridėtinės vertės“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas savo kalboje pristatė anksčiau Lietuvoje vykdytas struktūrines reformas ir konkrečiai pandemijos laikotarpiu taikytas ekonomikos skatinimo priemones, taip pat inicijuotas diskusijas apie pelno mokesčio paskatą, kuri padėtų sumažinti nedarbą ir paskatinti spartesnį atlyginimų augimą.

Prezidentas taip pat pabrėžė neabejojantis Lietuvos ir Ukrainos ekonominio bendradarbiavimo ateitimi. Daug vilčių teikia ir prieš pandemiją demonstruoti rezultatai – 2019 m. dvišalė prekyba išaugo net ketvirtadaliu.

„Lietuvoje turime posakį: „tikrą draugą nelaimėje pažinsi“, – sakė Prezidentas. – Dėl daugelio istorinių, kultūrinių, ekonominių ir politinių priežasčių Ukraina visuomet buvo ir bus Lietuvos draugė. Būtent dėl to puoselėju viltį, kad net šiuo sudėtingu laikotarpiu mūsų dvišaliai santykiai tik dar labiau sustiprės.“

Šalies vadovas pakvietė stiprinti Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą energetikos, logistikos, inžinerijos srityse, taip pat kurti naujas partnerystes aukštųjų technologijų sektoriuose.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.03.18 16:54

Atgal