Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: kultūros galia kūrė ir kuria Lietuvos valstybę

Prezidentas dalyvauja parodos „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985–1995“... 2021-09-30

Valstybės pažinimo centre trečiadienį atidaryta paroda „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985–1995“. Parodos atidaryme dalyvavęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė esminį kultūros vaidmenį atkuriant Lietuvos valstybę.

1985–1995 m. Lietuvos dailės, vaizdo meno, muzikos kūriniai, kino filmai, teatro spektaklių įrašai, nuotraukos, plakatai ir kiti eksponatai surinkti į parodą iš įvairių Lietuvos atminties institucijų ir privačių kolekcijų. 110 unikalių parodos eksponatų liudija, kad lūžio laikotarpio menas Lietuvoje ne tik atspindėjo asmeninės ir politinės laisvės siekį, bet ir inicijavo, katalizavo procesus, nulėmusius modernios Lietuvos valstybės atkūrimą.

„Mane paroda sugrąžino į tuos laikus, kai viskas buvo nepaprastai ryšku. Lūžio meto dainos, dailės kūriniai, filmai – viskas buvo pažymėta nepaprastai stipria emocija. Visi mes – ir kūrėjai, ir jų meno vartotojai – tuo metu buvome įsimylėję laisvos Lietuvos viziją. Šioje parodoje galima atsekti, kaip greitai tuo metu viskas virto, kaip griuvo melu ir prievarta pagrįsta sistema, kaip keitėsi mūsų asmeninė savivoka ir net visuomenės tapatybė. Labai svarbu, kad šioje parodoje ir jaunoji Lietuvos karta gali pamatyti, iš kur mes atėjome ir kur nuėjome, ko pasiekėme“, – sakė šalies vadovas.

Parodą pristatė viena jos kuratorių, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorė Nideta Jarockienė. Pirmaisiais parodos įspūdžiais Prezidentas dalijosi su į atidarymo renginį atvykusiais Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų studentais. Pasak jų, paroda, be kita ko, sukėlė minčių, o ką jaunoji Lietuvos karta, gyvenanti laisvės ir nebe deficito, o pertekliaus laikais, paliks po savęs ateities kartoms.

Šalies vadovas palinkėjo pirmiesiems parodos lankytojams dar ne kartą į ją sugrįžti, o visiems būsimiems „PERMAINŲ LAIKO“ lankytojams parodos erdvėse patirti, kokia svarbi Lietuvos laisvei ir Lietuvos valstybei yra kultūros galia, jungianti praeitį ir dabartį, tiesianti kelius į gyvybingą ateitį.

Paroda „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985–1995“ Valstybės pažinimo centre visuomenei duris atveria ketvirtadienį, rugsėjo 30 dieną. Daugiau informacijos apie pažintines ekskursijas su parodos kuratore ar individualius apsilankymus parodoje – www.pazinkvalstybe.lt.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.09.30 13:23

Atgal