Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl teisėjos V. Stangvilienės atleidimo

2019-12-30

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinęs su Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2019 m. gruodžio 27 d. raštu bei prie jo pridėta ikiteisminio tyrimo medžiaga, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėjos Vaidutės Stangvilienės atleidimo iš pareigų, jai pažeminus teisėjo vardą.

Šalies vadovas taip pat sustabdė teisėjos V. Stangvilienės įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą buvo priimtas generaliniam prokurorui pateikus duomenų, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl asmens vairavimo apsvaigus alkoholiu. 

Prezidento teigimu, teisėjams yra keliami ne tik ypač aukšti profesionalumo, bet ir elgesio, moralės reikalavimai. Teisėjų reputacija privalo būti nepriekaištinga, o elgesys, susijęs ne tik su tiesioginiu pareigų atlikimu, bet ir su darbu nesusijusioje aplinkoje, neturi kelti jokių abejonių.

Pasak šalies vadovo, teisėjai privalo saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, nes nuo to priklauso ir žmonių pasitikėjimas teismais.

Pagal Konstituciją dėl teisėjų atleidimo Prezidentui pataria Teisėjų taryba.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.12.30 14:10

Atgal