Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas kandidatei į Ministres Pirmininkes: tikiu, kad su Vyriausybe sieksime stiprios, teisingos, inovatyvios ir žalios Lietuvos

2020-11-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašo Seimo rinkimuose lydere Ingrida Šimonyte, kuriai išsakė lūkesčius būsimai formuojamai Vyriausybei ir jos vadovui.

Ketvirtadienį Respublikos Prezidentas, vadovaudamasis Konstitucija, teiks Seimui svarstyti I. Šimonytės kandidatūrą eiti Ministro Pirmininko pareigas. 

Pasak Prezidento, pirmoji užduotis naujajai Vyriausybei – suvaldyti koronaviruso plitimą, apsaugoti žmonių sveikatą ir minimizuoti pandemijos poveikį šalies ekonomikai ir darbo rinkai. „Šiandien neturime prabangos klysti ar nuosekliai įsibėgėti valdant pandemiją, neturime laiko teoriniams pasvarstymams – kiekvieną dieną dėl koronaviruso miršta žmonės, todėl sveikatos ministrui ar ministrei pirmiausia kelsiu profesinės patirties, gebėjimo valdyti krizes ir komplikuotų procesų organizavimo reikalavimus“, – tvirtino Prezidentas.

Susitikime su I. Šimonyte Prezidentas taip pat įvardijo lūkesčius dėl ilgalaikės Lietuvos valstybės raidos.

Šalies vadovas ne sykį yra pabrėžęs, kad gerovės valstybė – tai stipri valstybė. Kartu su naująja Vyriausybe Prezidentas tikisi užtikrintai siekti šių bendrų tikslų: nuosekliai didinti gynybos biudžetą ir pasiekti 2,5 proc. gynybai skiriamo BVP; spartinti sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais įgyvendinimą, kuris užtikrintų šalies energetinę nepriklausomybę. Prezidentas taip pat akcentavo, kad valstybę reikšmingai sustiprina ir aukštų kompetencijų žmones sugebanti pritraukti bei efektyvi valstybės tarnyba, todėl jis kvietė ir kvies Vyriausybę kelti profesionalumą, tobulinti atrankas, vykdyti decentralizavimą regionuose, diegti gerojo valdymo standartus.

„Lietuvos gerovę tiesiogiai lems ir aukšta politinė kultūra svarbiausiose valdžios institucijose. Būtina kelti politinės kultūros standartus sau ir formuoti tokius lūkesčius politiniams partneriams, orientuotis ne į konfliktų, o į sprendimų paieškas, taip pat – nesikišti į teismų ir kitų nepriklausomų institucijų veiklą ir gerbti jų nepriklausomumą bei sprendimus“, – sakė Prezidentas.

Kandidatei į Ministres Pirmininkes valstybės vadovas pažymėjo, kad visų Lietuvos žmonių gerovė priklausys ir nuo sutelktų valdžios pastangų duodant atkirtį nelygybei ir naikinant socialinę atskirtį. Teisingumo socialinėje srityje krypčiai įgyvendinti Prezidentas mato šiuos svarbiausius žingsnius: užtikrinti kokybiškas viešąsias paslaugas, mažinant šešėlį ir šalinant mokestinį neteisingumą – abejotinas mokestines išlygas, per kadenciją pasiekiant tinkamą valstybės funkcijų finansavimą (35 proc. BVP); sumažinti pajamų nelygybę iki 5 kartų skatinant mažiausių pajamų augimą; taip pat – sustiprinti savivaldos funkcinį ir finansinį savarankiškumą.

Inovatyvios Lietuvos siekį, Prezidento teigimu, įgyvendinsime pagaliau pasiekę Nacionalinį susitarimą dėl švietimo, didindami mokslo tiriamosios ir eksperimentinės plėtros finansavimą bei orientuodamiesi į skaitmeninę ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką. Šios svarbios užduotys didele dalimi priklauso nuo būsimos Vyriausybės prioritetų ir realių darbų kryptingumo, todėl Prezidentas tikisi, kad jos žingsniai šia linkme bus tvirti, tiesūs, ryžtingi ir neatidėliojami.

Šalies vadovas susitikime su I. Šimonyte pabrėžė, kad Lietuvos ateitį mato žalią, nes nuo švarios aplinkos priklauso šalies žmonių gyvenimo kokybė. Prezidentas išsakė lūkestį, kad Vyriausybė laikysis Žaliojo kurso ir sieks proveržio mažinant išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį transporto ir žemės ūkio srityse, taip pat peržiūrės aplinkosauginių mokesčių efektyvumą ir tinkamumą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.11.18 11:18

Atgal