Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas įteikė „Skaidrumo akademijos“ apdovanojimus: kuriant skaidrią aplinką Lietuvoje svarbu visiems bendradarbiauti

2021-12-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Tarptautinės antikorupcijos dienos proga įteikė „Skaidrumo akademijos“ apdovanojimus.

Šalies vadovo iniciatyva „Skaidrumo akademija“ startavo prieš metus – subūrė įvairių sričių ekspertus bendrai veiklai: dalijimuisi gerąja patirtimi antikorupcijos švietimo ir įgyvendinimo srityje.

Pasak Prezidento, korupcija kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, yra neatsiejama mūsų bendros gynybos dalis. Todėl turime daugiau dėmesio skirti skaidrumui ir kovai su korupcija, o kad ji vyktų efektyviai, reikalingas tinkamas valstybės institucijų ir visuomenės pasirengimas bei visuotinės pastangos atsparumui didinti.

„Siekiame, kad mūsų aplinkoje, organizacijose, visoje šalyje būtų mažiau korupcijos ir daugiau skaidrumo. Dėkoju už tai, kad korupcijai atsparios aplinkos kūrimą suprantate kaip savo pilietinę ir patriotinę pareigą, tam skiriate savo laiką, žinias ir neįkainojamą patirtį. Teigiamus pokyčius Lietuvoje jau pastebėjo Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė. Daugiausia vilčių teikia priimtas naujos redakcijos Korupcijos prevencijos įstatymas“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, bendradarbiavimo svarbą kovoje su korupcija rodo lygiai prieš metus įkurtos bendros Prezidentūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos iniciatyvos „Skaidrumo akademijos“ veikla. Prie gerųjų skaidrumo patirčių mainų jau prisijungė 37 viešojo sektoriaus organizacijos bei 19 mentorių, per metus iniciatyvos renginiuose dalyvavo apie 3300 klausytojų.

Prezidentas įteikė apdovanojimus ir padėkas labiausiai nusipelniusiems „Skaidrumo akademijos“ veikloje trijose skirtingose kategorijose.

Nominacijoje „Už didžiausias ambicijas tobulėti“ apdovanoti trys aktyviausi „Skaidrumo akademijos“ dalyviai: Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos, UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Nominacijoje „Už skleidžiamą šviesą ir įkvėpimą“ pagerbti trys aktyviausi iniciatyvos mentoriai: Gintarė Rastenė, Aurimas Kudūkis, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ Rizikų valdymo skyriaus vadovas Aurimas Navys, AB „Ignitis grupė“ verslo saugos vadovas.

Nominacijoje „Už didžiausią indėlį pokyčiams“ apdovanotos trys labiausiai į iniciatyvos veiklą įsitraukusios organizacijos: AB „Ignitis grupė“, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ir Lietuvos transporto saugos administracija.

Aktyviausiems „Skaidrumo akademijos“ dalyviams ir visiems mentoriams buvo įteiktos Lietuvos Respublikos Prezidento padėkos. Aktyviausiems mentoriams ir labiausiai į iniciatyvos veiklą įsitraukusioms organizacijoms taip pat įteikti „Skaidrumo akademijos“ simboliniai apdovanojimai.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.12.16 09:07

Atgal