Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas išreiškė paramą Sakartvelo vadovei, siekiančiai politinio dialogo ir pažangos šalies eurointegraciniame kelyje

2021-02-22

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu bendravo su Sakartvelo Prezidente Salome Zurabišvili, su kuria aptarė pasirengimą ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, pandemijos plitimo situaciją šalyse ir politinę situaciją Sakartvele.

Lietuvos vadovas pareiškė paramą S. Zurabišvili pastangoms kalbėtis su visomis politinėmis jėgomis, užtikrinant politinį dialogą. „Konsensusas ir pasitikėjimas visuomenėje yra pažangos ir demokratijos pagrindas kiekvienoje šalyje. Lietuvos visuomenė ir politinės partijos pasiekė sutarimą dėl strateginių šalies tikslų ir tai buvo mūsų valstybės sėkmės pagrindas“, – sakė Prezidentas.

Susitikime buvo kalbama apie pasirengimą Rytų partnerystės viršūnių susitikimui. Prezidentas palaiko Sakartvelo aktyvų vaidmenį Rytų partnerystės politikoje ir vertina asocijuotojo šalių trejeto – Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo – pastangas kurti dar glaudesnę partnerystę. Pasak šalies vadovo, vieningas ambicingų Rytų partnerių balsas garsiau girdimas Europos sostinėse. Lietuvos vadovo teigimu, būsimajame aukščiausio lygio susitikime verta pasinaudoti galimybe ir nustatyti ilgalaikius, ambicingus Rytų partnerystės politinės darbotvarkės tikslus.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai remia Sakartvelo teritorinį vientisumą ir suverenitetą, mūsų šalies atstovai kelia šį klausimą tarptautiniuose susitikimuose ir forumuose.

Šalies vadovas akcentavo sieksiąs aukščiausiu ES lygmeniu užtikrinti ES vakcinų prieinamumą Rytų partnerystės valstybėms, siūlydamas sukurti panašų paramos Rytų partnerėms mechanizmą, kuris šiuo metu imamas įgyvendinti Vakarų Balkanų šalims.

Prezidentas išreiškė apgailestavimą, kad dėl pandemijos 2020 m. teko atšaukti vizitą į Sakartvelą, tačiau tikisi, kad pavyks aplankyti šalį šių metų gegužę.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.02.22 14:04

Atgal