Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas EVT: ES lyderiai pritarė Lietuvos siūlymams dėl migracijos politikos

2021-10-22

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį tęsia dalyvavimą Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje Briuselyje. Penktadienio sesija skirta migracijos ir skaitmeninimo temoms aptarti.

Prezidentas EVT sesijoje iškėlė kovos su neteisėta migracija Baltarusijos režimo hibridinės atakos akivaizdoje klausimą.

„Būtina imtis neatidėliotinų veiksmų. Poreikis tobulinti ES migracijos, prieglobsčio ir sienų apsaugos teisės aktus – akivaizdus“, – teigė Prezidentas.

Susitikime Prezidentas pristatė kartu su šalimis bendramintėmis parengtus siūlymus dėl būtinų pokyčių ES teisėje. Reikalingi pakeitimai, stiprinantys išorės sienų apsaugą ir užtikrinantys veiksmingą neteisėto sienų kirtimo prevenciją.  

EVT posėdyje buvo pasiektas susitarimas migracijos klausimu. Išvadose atsirado nuoroda, kad ES smerkia hibridines atakas, vykdomas prie jos išorinių sienų, ir kad nebus toleruojamas neteisėtos migracijos instrumentalizavimas siekiant politinių tikslų, sutarta išplėsti sankcijas su hibridinės atakos organizavimu susijusiems asmenims ir juridiniams vienetams. Europos lyderiai taip pat sutarė kreiptis į Europos Komisiją dėl konkrečių pasiūlymų keičiant reikiamus migracijos politikos teisės aktus.

„Džiugu, kad šiandien pavyko susitarti su ES kolegomis nelegalios migracijos klausimu. Į Lietuvos pasiūlymus buvo atsižvelgta, jie įtraukti į susitikimo išvadas. ES lyderiai suformulavo aiškias gaires ir užduotis Europos Komisijai, kurių turi imtis artimiausiu metu“, – po posėdžio sakė Prezidentas.

Diskusijoje apie skaitmeninimą šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva teigiamai vertina padarytą pažangą kuriant Europos skaitmeninę rinką: teisėkūros pasiūlymus dėl Duomenų valdymo akto, Dirbtinio intelekto, Skaitmeninio dešimtmečio kelio ir kt.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.10.22 16:37

Atgal