Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: Europos šalių vienybė šiandien yra gyvybiškai svarbi

2022-05-12

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su darbo vizito į Lietuvą atvykusia Kosovo Prezidente Vjosa Osmani-Sadriu. Lietuvos ir Kosovo vadovai aptarė Rusijos karinę agresiją Ukrainoje, saugumo situaciją Vakarų Balkanų ir Baltijos regionuose, taip pat Kosovo eurointegracijos siekius, dvišalių santykių raidą ir jų plėtojimo perspektyvas.

Lietuvos vadovas susitikime padėkojo Prezidentei už principingą ir vertybinę Kosovo poziciją Ukrainos klausimu ir už tvirtą pasiryžimą padėti nuo karo kenčiantiems šios šalies žmonėms. Lietuva be galo vertina, kad Kosovas nedvejodamas pasmerkė žiaurų Rusijos karą prieš Ukrainą ir prisijungė prie Europos Sąjungos sankcijų Rusijai ir Baltarusijai.

Prezidentas susitikime pabrėžė, kad Lietuva tvirtai remia Kosovo nepriklausomybę, teritorinį vientisumą, eurointegracijos siekius ir nuolatines pastangas stiprinti šalies valstybingumą kuriant demokratinę, daugiatautę ir klestinčią valstybę.

Šalies vadovas pasidžiaugė Kosovo daroma ženklia pažanga įgyvendinant europines reformas ir akcentavo, kad Lietuva yra pasirengusi dalytis savo patirtimi ir gerosiomis praktikomis. Prezidentas taip pat teigė remiantis Kosovo siekį užmegzti glaudesnius ryšius su NATO.

Susitikime aptartos ir dvišalių santykių plėtros perspektyvos, ypač ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2022.05.12 11:35

Atgal