Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas darbo dieną praleido Utenos regione

2019-12-10

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su komandos nariais vienai darbo dienai persikėlė į Utenos regioną, kur susitiko su vietos savivaldybių merais, Dusetose bendravo su miesto bendruomene ir mokiniais, susitiko su Utenos regiono žiniasklaida. Nuo šiol Prezidentas reguliariai dirbs ne tik Vilniuje, bet ir šalies regionuose.

Susitikime su Utenos, Zarasų, Anykščių, Ignalinos, Molėtų rajonų merais ir Visagino vicemere šalies vadovas aptarė savivaldybių finansavimo ir skolinimosi galimybes, Utenos regionui kylančius didžiausius iššūkius ir regioninį bendradarbiavimą. Susitikime buvo aptarta kelių būklė, kelio Vilnius-Molėtai remonto planai, kalbėta apie pramonės parkų steigimo problemas, Visagino AE uždarymo darbus. „Norisi susipažinti su regiono situacija ne sėdint kabinete, Vilniuje, o atvažiuojant ir susitinkant su žmonėmis, kurie atsakingi už regioninės politikos vykdymą. Didžiausia ir pasikartojanti problema, kurią aš matau daugelyje savivaldybių, yra efektyvaus ir abipusio bendradarbiavimo tarp centrinės valdžios ir regioninės valdžios, savivaldybių, trūkumas“, - teigė Prezidentas pridurdamas, kad regioninės politikos, tokios, kuri būtų ne tam tikro miesto, bet centriniu lygiu koordinuojama politika, šiuo metu nėra.

Zarasų r. mieste Dusetose Prezidentas apsilankė Kazimiero Būgos gimnazijoje, bendravo su mokiniais ir miesto bendruomene. Šalies vadovas pasidžiaugė aktyviais miestiečiais, kurie ne tik išlaiko ir puoselėja senąsias tradicijas, bet ir kuria naujas. „Mokyklos yra mūsų kultūros žiburiai, tad mokyklų uždarymas ne visada yra išeitis. Manau, kelias, efektyvinant švietimo sistemą regionuose, yra jungti mokyklas, darant jas kultūros židiniais ne tik mokiniams, bet ir kitiems miestelio ar rajono gyventojams. Čia vyktų renginiai, parodos, žmonės galėtų pasireikšti kūrybiškai. Šiandien man smagu matyti miestelius, kurie būdami nedideli, gali didžiuotis nacionalinio lygio kultūriniais renginiais, garsiais menininkais. Kultūra, dailė, menas, muzika nėra tik didelių miestų privilegija. Šiandien jūs galite didžiuotis, kad šiame miestelyje skleidžiasi talentai“, - sakė šalies vadovas. Dusetos yra vienas mažiausių Lietuvos miestų, kuriame gyvena apie 560 gyventojų. 2019 m. Dusetos yra Lietuvos mažoji kultūros sostinė.

Utenos meno mokykloje Prezidentas susitiko ir su regiono žiniasklaidos atstovais.

Prezidento Ekonominės ir socialinės politikos grupės patarėjai dalyvavo susitikimuose dėl sveikatos priežiūros paslaugų tinklo situacijos ir paslaugų prieinamumo senyvo amžiaus asmenims bei žmonėms su negalia globos, slaugos ir pagalbos namuose. Vėliau vykusioje apskritojo stalo diskusijoje su Utenos apskrities verslo bendruomene buvo aptarti jai aktualiausi klausimai. Dalyviai buvo kviečiami išsakyti savo pasiūlymus, kaip gerinti verslo aplinką šalyje ir stiprinti regionų patrauklumą, pakalbėti apie investicijas, darbo vietų kūrimą ir verslo indėlį sprendžiant visuomenei rūpimas problemas.

Aplinkos ir infrastruktūros grupės patarėjai susitikime su Utenos apskrities ūkininkais aptarė jiems kylančius iššūkius ir problemas. Su regiono savivaldybių administracijų atstovais buvo kalbama apie nuotekų tinklų prijungimo prie centralizuotų tinklų pažangą, iššūkius, su kuriais susiduria savivaldybės, organizuodamos keleivių vežimą vietiniais maršrutais. Susitikime su Valstybinių miškų urėdijos regioniniu padaliniu šalies vadovo komandos nariai kalbėjo apie valstybinių miškų valdymo aktualijas.

Prezidento Teisės grupės patarėjos dalyvavo susitikimuose su Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus, Utenos apylinkės teismo atstovais, savivaldybės Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus, teikiančio pirminę teisinę pagalbą, darbuotojais.

Švietimo, mokslo ir kultūros grupės patarėjai aktualius regioninės kultūros politikos klausimus aptarė su Utenos apskrities regionine kultūros taryba. Susitikime su mokyklų vadovais ir regiono savivaldybių švietimo skyrių atstovais svarstyti mokyklų vadovų kadencijų įgyvendinimo ir mokyklų tinklo planavimo iššūkiai, švietimo pagalbos ir neformaliojo vaikų švietimo prieinamumo užtikrinimo klausimai. Taip pat vyko susitikimai su regiono nevyriausybinėmis organizacijomis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.12.10 18:03

Atgal