Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: bendra Lietuvos ir Lenkijos istorija įpareigoja prisiimti atsakomybę už regiono saugumą

2021-05-03

Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonija Lenkijos sostinėje Varšuvoje prasidėjo nuo šventinių Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų kalbų bendrame Lietuvos Seimo ir Lenkijos Seimo bei Senato posėdyje.

Sveikindamas Gegužės 3-iosios Konstitucijos metinių proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda akcentavo istorinę Lietuvos ir Lenkijos valstybių bendrystę, glaudžius dvišalius santykius saugumo ir gynybos, politikos, ekonomikos, kultūros srityse.

Šalies vadovas skyrė dėmesio ir dabartiniams regiono iššūkiams. Prezidentas išreiškė palaikymą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, taip pat pabrėžė, kad Lietuva ir Lenkija toliau gins demokratiškas vertybes Europoje palaikydamos Baltarusijos pilietinės visuomenės demokratinių pokyčių siekį. „Noriu pabrėžti, kad Lietuva niekada nepripažins neteisėtos Krymo aneksijos ir sieks, kad baigtųsi faktinė dalies Rytų Ukrainos okupacija. Kad ir kas nutiktų, negalime leisti, kad Ukraina būtų nublokšta atgal į praeitį“, – kalboje sakė Prezidentas.

Šalies vadovas priminė, kad nesaugi Astravo atominė elektrinė kelia grėsmę visiems regiono gyventojams ir paverčia Baltarusiją Kremliaus geopolitinių žaidimų įkaite.

Gegužės 3-iosios Konstituciją Prezidentas pakvietė vertinti kaip Lietuvos ir Lenkijos valstybių bendrų pasiekimų simbolį bei priminimą apie šalių pasiekimų potencialą ateityje. Pasak šalies vadovo, ši Konstitucija žymi mūsų šalių lyderystę Europos konstitucinės ir politinės minties raidoje. Tai buvo pirmasis Europoje ir antrasis pasaulyje tokio pobūdžio teisės aktas, aiškiai apibrėžęs individo laisves, šalies suverenitetą, valdžių atskyrimo principą.

Kartu su Lietuvos Prezidentu Lenkijoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos metines minėjo Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos vadovai. Minėjimo metu Karalių rūmuose numatoma visų šalių vadovų bendra diskusija apie Europos ateitį.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.05.03 11:05

Atgal