Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: Baltarusijos klausimas turi būti svarstomas ir artimiausioje Europos Vadovų Taryboje

2020-09-30

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Charlesu Micheliu, su kuriuo aptarė artėjančios, spalio 1–2 dienomis vyksiančios, EVT darbotvarkę.

Lietuvos Prezidentas paragino EVT Pirmininką Ch. Michelį įtraukti situacijos Baltarusijoje aptarimą į artimiausią EVT ir jos pabaigoje paskelbti baigiamąsias išvadas. Šalies vadovo manymu, Baltarusijos klausimas turi būti Europos Vadovų darbotvarkėje kaip ir kiti svarbūs užsienio politikos klausimai – Aleksejaus Navalno byla.

Prezidentas akcentavo, kad taikūs visuomenės protestai Baltarusijoje tęsiasi, taip pat nesiliauja taikių piliečių suėmimai bei smurtas prieš juos, todėl ypač svarbu įvesti sankcijas ES lygiu. „Europos ir pasaulio valstybės viena po kitos skelbia sankcijas Baltarusijai, Europos Sąjunga turi parodyti tvirtą valią ir nedelsdama aktyvuoti sankcijas, į sąrašą įtraukiant ir Aliaksandro Lukašenkos asmenį“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas EVT Pirmininkui priminė ES streso testų reikalavimų neatitinkančios Astravo atominės elektrinės paleidimo klausimą. Nesaugi atominė elektrinė Baltarusijoje, režimo planuojama paleisti lapkričio 7 d., kelia grėsmę visų ES šalių narių piliečių saugumui. Pasak Prezidento, tolesnių ES veiksmų aptarimas ir sprendimų priėmimas, siekiant Astravo AE saugumo užtikrinimo pagal ES standartus, yra būtinas dar iki paleidimo datos.

Pokalbyje aptarti ir kiti artėjančios EVT darbotvarkės klausimai: ES santykiai su Kinija, konfliktas Viduržemio jūroje, Aleksejaus Navalno byla.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.09.30 12:32

Atgal